Antalya
26.08.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
İyi Parti’li Çokal’dan Expo önergesi
İyi Parti’li Çokal’dan Expo önergesi

Antalya’nın en önemli gündemlerinden biri plan Expo alanını ile ilgili Tarım Ve Ormancılık Bakanı Ekrem Pakdemirli’nin cevaplaması için soru önergesi veren Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal “Expo alanı ile ilgili bakanlığınızın bir çalışması var mı?” diye sordu.

İyi Parti’li Çokal’dan Expo önergesi

Atıl bir durumda bulunan EXPO Antalya alanı için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi veren Antalya milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, EXPO Antalya hakkında açıklamada bulundu. İşletmesi Tarım ve Orman Bakanlığına ait olan Expo’nun yapımı için 1 milyar 720 milyon lira para harcandığını dile getiren İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, “EXPO Antalya’nın turistin ziyaret edebileceği cazibe alanı haline gelmesi gerekir” dedi.

ORTAK AKIL YÖNETİMİ

Dr. Çokal, “Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olan Antalya ilimize gelen milyonlarca turisti EXPO Antalya’ya çekebilmek için Büyükşehir Belediyesi, ilgili bakanlıklar, siyasiler ve STK’lar ortak akıl yöntemi ile bir çalışma yapması gerekmektedir. Bu çalışmaların içeriği ses getiren organizasyonlar olan uluslararası çapta olmalıdır. EXPO Antalya’da gerçekleşecek organizasyonlar hem ülke tanımız açısından hem de ülke ekonomimiz açısından değer katacaktır” dedi. Çokal, Expo alanını Antalya’nın markalarından cazibe merkezlerinden biri haline getirecek her türlü adımı destekleyeceklerini de kaydetti. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: