Antalya
23.08.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kumbul’dan Taş’a cevap
Kumbul’dan Taş’a cevap

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Büyükşehir’i çiftliğe çevirdiler” açıklamasında bulunan Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’a cevap verdi. Kumbul, “Büyükşehir iştiraki şirketlerinin yönetiminde Türel döneminde toplam 49 kişi görev alırken, bu dönem 48 kişi görev aldı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz” dedi

 

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muhittin Böcek yönetimdeki Büyükşehir Belediyesi’ni sert bir dille eleştirdi. Taş, Büyükşehir iştiraki şirketlerinin yönetim kurulu sayısının artırıldığını ve belediyenin çiftliğe döndüğünü ifade etti.  Taş’a cevap CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’dan geldi. “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz” diyen Kumbul, “Büyükşehir Belediye bünyesinde toplam 8 şirket var ve tamamının üye sayısının toplamı geçen dönemden düşüktür. ANTEPE A.Ş bu dönem 9, önceki dönem 9,  ANET A.Ş bu dönem 10, önceki dönem 10, EKDAĞ A.Ş bu dönem 11 önceki dönem 5, ULAŞIM A.Ş. Bu dönem 5 önceki dönem 5, İNSAN KAYNAKLARI A.Ş bu dönem 2 önceki dönem 6, ANTALYA HAYVANCILIK bu dönem 5 önceki dönem 5, SOSYAL HİZMETLEER A.Ş bu dönem 4 önceki dönem 7, ANSET LTD bu dönem 2 önceki dönem 2 olmak üzere toplamda bu dönem 48, önceki dönem 49 şirket yönetim kurulu üye sayısı bulunmaktadır” dedi.

İDDİALAR GERÇEK DIŞI

“İddia edildiği gibi şirketlerin huzur hakları hiçbir şekilde artırılmadığı gibi sosyal hizmetler A.Ş’de 3000 TL olan huzur hakkı 2500 TL’ye düşürülmüştür” diyen Kumbul, “EKDAĞ’da başkan 7000 TL yönetim kurulu üyeleri 3000 TL alıyor’ şeklindeki açıklamalar gerçek dışıdır. Önceki dönem yönetim kurulu başkanı Didem Boztepe Erkış 9.659 TL maaş alırken bu dönem yönetim kurulu ve Başkanı 2500 TL huzur hakkı alıyor. Ayrıca genel müdür atanmadığı için yönetim kurulu başkanı genel müdürlük görevini de yürütüyor” diye konuştu.

AYNADA NE GÖRÜYORSAN ÖYLESİN

Kumbul açıklamasını şöyle sürdürdü: “AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş Ulaşım A.Ş yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili olarak görev yaptığı dönemde şirket masrafları için Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanına verilen kredi kartını özel harcamaları ve avans için kullanmışlardır. AKP İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu duruma sessiz kalmış ve suça ortak olmuşlardır. Bu konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

YAPILAN HARCAMALAR

Genel Müdür Mesut Değer ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yiğit toplamda 413.100.69 TL. kurumu zarara uğratmışlardır. Şirkete cari borçları gözüken Genel Müdür Mesut Değer’e 2023’ün 3. Ayına kadar 3000 TL’lik toplam 47 adet senet düzenlenmiş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yiğit’e 2023’ün 10. Ayına kadar 5000 TL’lik toplam 54 adet senet düzenlenmiştir. Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Yiğit’in kendisine şirket ödemeleri için verilen kredi kartını eşinin de kullandığı kozmetik, iç giyim, güzellik merkezleri ve kişisel harcamaları için kullanıldığı ödemelerden de görülmektedir. Mesut Değer ise kişisel harcamalar yapmış ve avanslar çekmiştir. Çok değerli genel müdür 14. 112 TL maaş alırken, ayrıca üst düzey yönetici belgesini genel müdürlük yaptığı Ulaşım A.Ş.’ye aylık 12.203 TL bedelle kiralamıştır. Yani aylık 26. 920 TL Ulaşım A.Ş.’den gelir elde etmiştir. Üstelik bu belgeye seçim öncesi 2023 yılına kadar kiralanan bir sözleşme yapılmıştır. Seçim sonrası bu anlaşma iptal edilmiştir.

YAPILAN YURT DIŞI SEYAHATLERİ

“İlginç bir durumda ANET A.Ş.’de yaşandı. 11 Aralık 2018’de istifa edip görevi bırakan Mesut Kocagöz kasada 1.806.000 TL para ile teslim ediyor. Dört ay sonra tekrar göreve geldiğinde 2.049.000 TL borç ve 1.000.000 TL çekilen kredi borcuyla teslim alıyor. ANTEPE A.Ş bir seyahat acentesi gibi çalışmış. 18 ülkeye 33 değişik kişi toplam 99 kez yurtdışı seyahatine gitmiş. Ve toplamda 2.507.765.22 TL bu seyahatler için harcama yapılmıştır. Küçük ölçekte bir seyahat acentesi bile bu kadar kişiyi yurtdışına götürüp bu kadar ciro yapmamıştır. ANTEPE’nin ne kadar yoğun çalıştığını yurtdışı seyahatlerinden görmek mümkündür.”

 

ALTIN PORTAKAL GERİ DÖNDÜ

“56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin uluslararası boyutunun azaldığı iddiası doğru değil. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl dünya sinemasının en yeni ve ödüllü örneklerini Antalyalılarla buluşturacak. Geçen yıl toplamda 22 yerli 15 yabancı film gösterilmiş. Bu yıl, uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film ve  Dünya Sineması bölümünde de yılın en çok konuşulan  10 yabancı film Antalya galalarını, ilk kez Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacaklar. Ulusal yarışmaları da eklediğimizde festivalde toplam 70”in üzerinde film göstereceğiz ki bu geçen yılın iki katı oluyor. Aynı zamanda, usta yönetmen ve oyuncuları da Antalya’da ağırlayacağımız festivalimiz, Antalya Film Forum ile uluslararası film profesyonellerini sinemamızın geleceği olan onlarca yönetmen, senarist ve yapımcıyla bir araya getirecek. Cannes, Berlin gibi dünyanın önde gelen festivalleri de isimlerinden uluslararası ibaresini çıkarıyor, biz de Antalya’yı vurguluyor ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni daha güçlü bir markaya dönüştürüyoruz” (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: