Antalya
22.08.2019
A
SPOR
Yerli ve genç Şimşek
Yerli ve genç Şimşek

Süper Lig’in ilk haftasında en çok Türk futbolcu oynatan takım Antalyaspor oldu. Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Nazım, Bahadır, Doğukan, Ufuk ve Mukairu gibi gençleri sahaya sürerek ayrıca takdir topladı

 

Ligin ilk maçında deplasmanda Göztepe’yi yenerek dikkat çeken Antalyaspor, oynattığı futbolcularla da kamuoyunun takdirini topladı. Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın ilk 11’de görev verdiği 11 futbolcudan 5’i yerli olurken, bu futbolculardan Nazım Sangare, Bahadır Öztürk, Ufuk Akyol ve Doğukan Sinik’in genç olmaları ayrıca gözlerden kaçmadı. Bülent Korkmaz’ın ilk 11’de görevlendirdiği diğer Türk futbolcular Hakan Özmert ve Serdar Özkan oldu. Sahanın en genç ismi de 19 yaşındaki golcü Paul Mukairu oldu.

14 FUTBOLCUNUN 7’Sİ TÜRK

Göztepe maçında toplam 14 futbolcuya şans veren Bülent Korkmaz, toplamda ise 7 Türk oyuncuya forma vererek ilk haftada en çok Türk futbolcu oynatan teknik adam oldu. Ligin ilk haftasında Antalyaspor ile birlikte Sivasspor da ilk 11’de 5 Türk futbolcuya şans verdi. Alanyaspor’da ise sahaya çıkan 11 futbolcunun 9’u yabancı olurken, sonradan oyuna girenlerle birlikte 14 futbolcudan 11’i yabancı oldu. Ligin ilk haftasında en çok yabancı oyuncu oynatan takım ise, Fenerbahçe karşısına 10 yabancıyla çıkan Gazişehir Gaziantep takımı oldu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: