Antalya
07.08.2019
A
GENEL , YAŞAM
GLORIA CUP için geri sayım
GLORIA CUP için geri sayım

Belek’te 2015 yılından itibaren 50’den fazla branşta spor yapma imkanı sağlayan Gloria Sports Arena, bu yıl üçüncü kez Gloria Cup’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Smart Casual Event organizasyonuyla düzenlenecek “Gloria Cup 2019”da voleybol, basketbol ve atletizm başta olmak üzere üç branşta dünyaca ünlü kıyasıya mücadele edecek.

TURNUVAYI TANITTILAR

15 Ağustos tarihinde Voleybol branşı ile başlayacak turnuvalar öncesinde, turnuvaların yapılacağı Gloria Sports Arena’da basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Gloria Sports Arena Genel Müdürü Görkem Dönmez ve Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can'ın yanı sıra spor basınının önemli temsilcileri katıldı. Görkem Dönmez, “Bu sene Gloria Sports Arena'da voleybol, basketbol ve atletizm branşlarına ev sahipliği yapıyoruz. Gloria Sports Arena açıldığından bu yana 1000'e yakın kamp, 20.000 üzerinde sporcu ağırladık. Bizde konaklayan sporcular katıldıkları şampiyona ve olimpiyatlarda 196 madalya kazanarak bizleri gururlandırdılar." dedi.

 

BU YIL 19. TURNUVA

Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can ise Gloria Sports Arena açıldığından bu yana Smart Casual Event olarak Gloria'da 43'ten fazla basketbol takımı, 4'ü milli olmak üzere 11 voleybol takımı , alt yapı takımı ve birçok sporcuyu ağırladığını belirterek, “Bu sene tamamlandığında 19 turnuva yapmış olacağız. Bu kadar kısa zaman bu sayılara ulaşabilmemizin en önemli sebebi GSA'nın sporcular için çekim merkezi olması. Biz de 15 Ağustos'ta Gloria Cup Voleybol ile başlıyoruz. En büyük hedefimiz hayal ettiğimiz projeleri hayata geçirmek. Güzel organizasyonlar güzel insanlarla oluyor. Bu yüzden Gloria Cup'ta hayatımıza dokunan herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

TURNUVALAR VE TARİHLERİ

Kadınlar Milli Takımlarının mücadele edeceği voleybol turnuvası 15-17 Ağustos’da organize edilecek. Turnuvaya Türkiye, Hırvatistan, İtalya ve Sırbistan milli takımları katılacak. Erkekler basketbol turnuvası ise 11-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Turnuvaya Türkiye’den Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta, TOFAŞ ve Teksüt Bandırma Basket takımları ile Rusya’dan CSKA Moskova, Litvanya’dan Zalgiris Kaunas takımları ter dökecek. 16 Eylül’de düzenlenecek atletizm turnuvasında ise 23 ülkeden 24’e Türk, 56’sı yabancı 80 sporcu koşacak.

Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: