Antalya
07.08.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Engelsiz Kafe derneğe devredildi
Engelsiz Kafe derneğe devredildi

Manavgat ilçesinde Atatürk Kültür Merkezi'nde bulunan Manavgat Belediyesi Engelsiz Kafe, Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği'ne devredildi.

Manavgat Belediyesi tarafından 2015 yılında down sendromlu ve otizmli çocuklara istihdam sağlamanın yanı sıra tüm engelli vatandaşlara indirimli kafe hizmeti vermek amacıyla hayata geçirilen 'Engelsiz Kafe' Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği'ne devredildi. Derneğin kafeyi devir almasıyla birlikte geliri olmayan ve dar gelirli engelliler, ürettikleri gıda malzemeleri ve el emeği göz nuru eserlerini de kafede satarak aile ekonomilerine katkı sağlamış olacak. Kafede, engelli vatandaşlara yönelik özel olarak yapılan kafe düzeni ve fiyat listesi de bulunacak. Dernek tarafından işletilecek olan Engelsiz Kafe'nin geliri, dar gelirli engelli ailelerine, giyecek ve gıda yardımı olarak geri dönecek. Dernek Başkanı Selkan Erenoğlu, derneklerine devredilen kafenin, gönüllü üyelerle birlikte 300 kişiye katkı sağlayacağını ifade ederek, hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesinin Engelliler Derneği adına büyük bir şans olduğunu söyledi.

 

BAŞKAN SÖZEN'E TEŞEKKÜR

 

Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği üyeleri kent genelinde yürütülen çalışmalarla özel insanların sosyal yaşam alanlarını geliştiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür etti. Dernek üyeleri, "Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen'in desteğiyle artık günlük yaşamımız kolay hale geldi. Bizleri kent hayatına dahil etti. Derneğimize devredilen kafeden elde edeceğimiz gelir ile ihtiyaç sahibi dostlarımıza yardım eli uzatabileceğiz. Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.

 

MANAVGAT'TA ENGEL KALMAYACAK

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de Manavgat'ta yaşayan bütün vatandaşların kent yaşamına dahil olması gerektiğini ve bütün insanların engelleri el ele vererek aşabileceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, "Bizler her zaman özel dostlarımızın istek ve ihtiyaçlarını onların hayatını kolaylaştıracak şekilde planlıyoruz. İnancımız odur ki en büyük engel bedenlerde değil, gönüllerde ve zihinlerdedir. Manavgat Engelliler Derneği'mize devir ettiğimiz kafemiz, birçok insanımızın hayatına dokunacak. Sosyal belediyecilik ilkesiyle hayata geçirdiğimiz projelerimiz, Manavgat'ımızda bütün engeller aşılana kadar hız kesmeden devam edecektir" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: