Antalya
06.08.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Türkiye’nin umuduyuz
Türkiye’nin umuduyuz

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, partisinin 4. Olağanüstü Kurultayı ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Partimizin 4. Olağanüstü Kurultayı, demokrasi şöleni olarak gerçekleşmiştir" dedi. 

 

Antalya'dan Tuba Vural Çokal asıl üyeliğe seçilirken Feridun Bahşi’nin de yedek üyeliğe girmesinin kendilerini ayrıca sevindirdiğini ifade eden Aydın, “Yeni seçilen Genel İdare Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerine başarılar dilerim” dedi.

TAM BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Uzun yıllardır Türkiye'de hiçbir partinin kurultayında görülmeyen bir uygulamanın İYİ Parti kurultayında gerçekleştiğini hatırlatan Ahmet Aydın, "İYİ Parti'nin kurumsallaşmasında en önemli adımlardan birisi olan 4. Olağanüstü Kurultay'ımızın en önemli özelliği, GİK seçiminin ilk kez, delegenin istediği isimlere oy vermesini sağlayan 'çarşaf liste' ile yapılması ve Genel Başkanımız Meral Akşener'in, genellikle genel başkanların tercihini belirten 'anahtar liste' çıkarmamasıdır. İYİ Partililer olarak biz, delegenin imzasını yok saymak için iktidara yanaşanlardan değiliz" diye konuştu.

TOPLUM BASKI ALTINDA

“AKP, demokrasi, özgürlük, adalet ve yolsuzlukla mücadele vaat ederek iktidara geldi” diyen Ahmet Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bugün bu taahhütlerinin çok uzağında bir siyaset izliyor. Yapılan her düzenleme toplumu biraz daha baskı altına alma, susturma, itiraz edemez hale getirme maksadı güdüyor. Toplumun kahir ekseriyetini buluşturacak noktalar bellidir, vatanın bütünlüğü, demokrasi, din ve vicdan hürriyeti, tarafsız ve bağımsız yargı vs. Bu dört ayak üzerine kurulacak bir siyaset biçimine Türk toplumunun büyük kısmı sempati ile bakacaktır. İYİ Parti bu ortak değerler üzerinden siyaset üretmeye, farklılıkları değil, herkesi kuşatacak noktaları öne çıkarmaya çalışıyor.”

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: