Antalya
06.08.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Emekli polislerin ‘mekan’ sıkıntısı
Emekli polislerin  ‘mekan’ sıkıntısı

5700 emekli polisin yaşadığı Antalya’da, Emekli Polisler Derneği’nin 70 metrekarelik dernek binası yetersiz hale geldi. Dernek Başkanı Hanifi Eker, daha büyük bir mekana sahip olmaları için yerel yöneticilerden yardım istedi

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi, dernek merkezi olarak kullandıkları mevcut binanın kendileri için yetersiz olduğunu belirterek, yerel yöneticilerden yadım talebinde bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Hanifi Eker, Muratpaşa Varlık Mahallesi’nde bulunan 70 metrekarelik dernek merkezinin kendileri için yetersiz kaldığını belirterek, “5700 emekli polisin yaşadığı Antalya’da, böyle bir merkezde faaliyet göstermekte zorlanıyoruz” dedi.

20 BİN KİLİŞİK AİLE

Mevcut merkezi sadece yönetim merkezi olarak kullanabildiklerini belirten Eker, “Emekli polislerin ve ailelerinin sosyal etkinliklerde bulunabileceği bir alana ihtiyacımız var. 5700 emekli polis, aileleriyle birlikte 20 Bin kişilik dev bir topluluk anlamına geliyor. Meslektaşlarımızın çocukları ve eşleri ile ilgili sosyal etkinlikler düzenleyebileceğimiz büyük ve kullanışlı bir mekana ihtiyacımız var. Bugün öğretmenevinde öğretmenlerin, askeri tesislerde askerlerin ailelerine hitap eden imkanlar var. Stresli bir meslek hayatı yaşayan polislerin de böyle bir mekana ihtiyacı var. Yerel yöneticilerden bu konuda bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: