Antalya
03.08.2019
A
SPOR
6 maç mercek altında
6 maç mercek altında

Antalyaspor, 2018-2019 sezonunda filelerinde gördüğü toplam 51 golün 27’sini 6 maçta yedi. Teknik Direktör Bülent Korkmaz, bu maçları iyi analiz ettiklerini belirterek, “Benim de hatalarımın olduğu bu maçları, önümüzdeki sezon yaşamak istemiyoruz” dedi

Antalyaspor, geçtiğimiz sezon filelerinde gördüğü 51 golün 27’sini 6 maçta yedi. Sezon değerlendirmesinde bu maçlara ayrı bir parantez açan Teknik Direktör Bülent Korkmaz, söz konusu maçları iyi analiz ettiklerini ve gereken dersleri çıkaracaklarını söyledi.

GOLLERİN YARISI 6 MAÇTA

Sezona iyi başlamalarına ve iyi bitirmelerine rağmen, 6 maçta büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten Korkmaz, “Sezonun genelinde başarılıydık. Hatta birçok spor otoritesine göre düşecek ilk takım olarak gösterilirken, Avrupa Kupalarına katılma şansını kılpayı kaçırdık. Ancak benim eksik olarak gördüğüm, yediğimiz toplam 51 golün yarısını 6 maçta filelerimizde gördük. Yani bu maçlarda oyundan koptuk” dedi.

SORUMLUSU BENİM

Söz konusu 6 maçın dışındaki 28 lig maçında yenilseler de oyundan kopmadıklarını belirten Korkmaz, “Maalesef bu 6 maçta oyundan çabuk koptuk ve farklı skorlar ortaya çıktı. Bunu iyi analiz edip nerede hata yaptığımıza bakıyoruz. Burada benim de hatam olabilir. Takımı hazırlayıp sahaya süren kişi olduğum için bu mağlubiyetlerin en büyük sorumlusu benim. Bunun önüne geçebilmek için oyuncularımıza gerekli uyarlarda bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

2 MAÇTA 11 GOL YEDİ

Bülent Korkmaz’ın bahsettiği 6 maçta Antalyaspor, filelerinde toplam 27 gol gördü. Beşiktaş’a 6-2 yenilen kırmızı-beyazlı ekip, Galatasaray’A da 5-0 mağlup olarak iki maçta 11 gol yemiş oldu. İşte Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz’ın söz ettiği o maçlar ve alınan sonuçlar:

Başakşehir-Antalyaspor: 4-0

Antalyaspor-Beşiktaş: 2-6

Antalyaspor-Ankaragücü: 2-4

Galatasaray-Antalyaspor: 5-0

Trabzonspor-Antalyaspor: 4-1

Göztepe-Antalyaspor: 4-1.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: