Antalya
02.08.2019
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Başkan Böcek Manavgat'ı ziyaret etti
Başkan Böcek Manavgat'ı ziyaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat ilçesinde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Manavgat'ın taleplerinin masaya yatırıldığını ve değerlendirildiğini söyleyen Başkan Böcek, “Bu çalışmaları yapmak için 5 seneyi beklemeyeceğiz" dedi.

 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat'ta muhtarlar, STK temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile biraraya gelerek sorun, öneri ve talepleri dinledi. Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Cansel Tuncer, daire başkanları, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ve diğer bürokratları ile birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de toplantıda yer aldı. Başkan Böcek, ilçenin sorunlarının çözümü noktasında Manavgat Belediyesi ile el ele çalışacaklarını söyledi.

BAŞKAN SÖZEN'E BAŞARI DİLEDİ

'Yerelden kalkınma, yerinden yönetim' anlayışıyla başlattığı ilçe buluşmalarına Manavgat ile devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i ziyaret etti. Başkan Sözen ve ekibine görevinde başarılar dileyen Başkan Böcek, Antalya için, Manavgat için el ele çalışacaklarını belirtti.

KOORDİNELİ ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VAR

Başkan Böcek'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şükrü Sözen ise “Burada olmanız ve bizi ziyaret etmeniz önümüzdeki çalışma sürecimize şevk ve güç verecektir. Hayalimiz buydu. Antalya Büyükşehir Belediyemiz ile müşterek çalışmanın, birbirimizi dinleyerek çalışmanın çok daha güç getireceğini hep söylemiştik. Sizinle bu anlayışın oturacağını oturmaya başladığını gördük. İlçelerimizde bizlerin, kent halkının beklediği ölçekte bir şeyler yapabilmemiz için Büyükşehir ile Manavgat olarak koordineli bir şekilde çalışmaya ihtiyacımız var. Manavgat halkı da bu anlamda sizi bağrına bastı ve seviyor" dedi. 

CADDELERİN ALINMASINA KARŞI GELDİK

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Böcek, Büyükşehir Yasası ile birlikte Manavgat Belediyesi'nden alınan cadde, sahil, gibi değerlerin Manavgat'a iade edilip edilmeyeceği sorusu üzerine, “Biz caddelerin alınması hususuna hep karşı geldik. Sütten dilimiz yandı biliyorsunuz. Konyaaltı Belediye Başkanı olduğum dönemde Konyaaltı'nda da caddelerimiz, sokaklarımız alındı. Bu konuyla ilgili Alanya'da da söylediğim gibi siyaset gözetmeden bunu yapacağız. Bunların daha altlıkları oluşuyor. Bir taraftan tabela, vergi bir taraftan yollar, bakımlar bunların hepsini konuşuyoruz" diye konuştu.

TALEPLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Başkan Böcek üst kullanım hakkı Akseki Belediyesi'ne verilen Oymapınar Barajı'nın yeniden Manavgat Belediyesi'ne kazandırılmasının gündemde olup olmadığı sorusuna ise “Oymapınarla ilgili konuşmadık ancak yasa yönetmelik ve mevzuatlarla ilgili devlette devamlılık var. Bizim meclis ve yetki alanımızda bir konu varsa ona bakarız. Biz haksızlığa uğramış belediyelerimiz, vatandaşlarımız hepsini toparlıyoruz. Manavgat Belediyesiyle ilgili talepleri arkadaşlarım masaya yatırmış, değerlendiriyor. Sonuca doğru bana getirecekler ve ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu. Başkan Böcek açıklamaların ardından ziyaretin anısına Başkan Sözen'e kahve takımı hediye etti.

MUHTARLAR VE STK’LARI DİNLEDİ

Başkan Böcek daha sonra Manavgat programı kapsamında Başkan Şükrü Sözen ile birlikte muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda mahallelerinin eksikleri ile ilgili taleplerini anlatan muhtarlar, ağırlıklı olarak alt yapı, yol, su, kanalizasyon gibi sorunları dile getirdi. Kanalizasyon olmadığı için sıkıntı yaşadıklarını dile getiren muhtarlar, vidanjör talebinde bulundu. Muhtarların bu talebinde haklı olduğunu söyleyen Başkan Sözen, “Köylerimizin yüzde 90'ında alt yapı kanalizasyon hattı yok. Foseptikle sorunları çözüyorlar. Bu nedenle sürekli taşıyor. Ben Manavgat belediyemizde bu hizmeti ücretsiz yapmak için iki tane vidanjör alma talimatı verdim. Büyükşehirde iki vidanjör sağlarsa dört vidanjörle kanalizasyon hatlarımız yapılana kadar mahallelerimize bu hizmeti ücretsiz yapabiliriz" dedi. Başkan Böcek de Büyükşehir Belediyesi olarak vidanjör sağlamak suretiyle vatandaşın sorununun çözümü noktasında Manavgat belediyesi ile iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. (Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: