Antalya
01.08.2019
A
SPOR
Yükümüz çok ağır
Yükümüz çok ağır

Borç yükü nedeni ile transfer yapmakta zorlandıklarını belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Altyapıya yönelmek zorundayız. 2 yıl sonra altyapıdan çıkmış 5-6 oyuncuya şans vermeyi hayal ediyorum” dedi

Antalyaspor’un mevcut borç yapısı ve maddi durumu nedeni ile transfer yapmakta zorlandıklarını belirten Teknik Direktör Bülent Korkmaz, ihtiyaç duyulan mevkilere en kısa sürede en doğru isimleri almak istediklerini söyledi. Geçtiğimiz sezon Başakşehir’den kiralanan Mevlüt Erdinç’i çok istediğini belirten Korkmaz, “Gençlerin örnek alması gereken mükemmel bir profesyonel. Kadromda görmek istediğim bir oyuncu ancak takımdaki mali dengeleri kesinlikle bozmayacağız” dedi.

ALTYAPIYA YÖNELDİK

Antalyaspor altyapısından yetişen gençlere güvendiğini belirten Bülent Korkmaz, 2 sezon sonra A Takım’da 5-6 tane altyapıdan çıkmış oyuncuya forma vermeyi hayal ettiğini söyledi. Altyapılarda doğru eğitim verilmesi halinde yetenekli Türk futbolcuların ortaya çıkacağını belirten Bülent Korkmaz, “Yabancı sayısına takılarak bazı gerçekleri göremiyoruz. Türkiye’den yetişip dünyanın en iyi takımlarına giden futbolcular var. Biz de altyapıya yöneldik. Şu anda kadromuzda 3 tane oyuncumuz var. Onları geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: