Antalya
31.07.2019
A
POLİTİKA
Güzeloba İmam Hatip’e bir tepki de Şahin’den
Güzeloba İmam Hatip’e  bir tepki de Şahin’den

Muratpaşa İlçesine bağlı Güzeloba Mahallesi’nde açılan İmam Hatip Ortaokulu’na bir tepki de CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’den geldi

 

Muratpaşa İlçesine bağlı Güzeloba Mahallesi’nde açılan İmam Hatip Ortaokulu’na bir tepki de CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’den geldi. “Biz çocuklarımızın nitelikli eğitim alarak, geleceğin öncüleri olmalarını istiyoruz. Biz ülkemizin kalkınması için bilim ve sanayi üretimini arttıracak nesiller yetiştirmesini istiyoruz. Bilimsel, laik, kamusal eğitim tüm çocukların hakkıdır. Bu hakkı karşılayacak olan da devlettir” diyen Şahin açıklamasına şöyle devam etti: “Güzeloba ve Çağlayan mahallelerimizdeki ortaokul velilerimiz Milli Eğitim’in yanlış eğitim planlaması nedeniyle büyük bir belirsizlik ve huzursuzluk içindeler. Antalya’nın en büyük mahallesi Güzeloba Mahallemizde yapımı devam eden Güzeloba Ortaokulu tamamlandı ve Güzeloba İmam Hatip Ortaokulu olarak açıldı. Oysaki mahallenin ihtiyacı temel eğitim ortaokuluydu. 32 derslikli yeni binaya 30 derslikli, 860 öğrencili Güzeloba Ortaokulu’nun taşınacağı duyuruldu. Kısa bir süre sonra, 626 öğrencili İrfan İlk Ortaokulu’nun kapatıldığı ve öğrencilerinin Güzeloba’ya gönderileceğini açıkladı. 860+626= 1496 Ortaokul öğrencisi, ayrıca İmam Hatip sınıf sayısı belli bile değil. Nereden baksanız 50 kişilik sınıflar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet sayfasında Muratpaşa için derslik başına düşen öğrenci sayısı 28 olarak açıklamaktadır. Bu olanaktan yararlanmak, Güzeloba ve Çağlayan Mahallelerimizdeki çocuklarımızın da hakkıdır.”

 

APAR TOPAR KAPATILDI

“Koskoca iki ortaokulu kapatıp, başka bir okulun içine sığdırmak, yani üç okulu birleştirmek hangi planlamanın sonucu” diye soran CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Şahin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Yenisini yapmadan, veliler öncesinde bilgilendirilmeden, apar topar bir okul neden kapatılır, çocuklar sürgün gibi neden 3 km öteye, başka bir okulun içine dağıtılır? Ortaokul velileri, sanki tek bir kaynaktan verilmiş gibi, özel okullar tarafından neden sürekli telefonla aranır? Zaten ihtiyaç üzerinde İmam Hatip Okulları açılıyor. Ama her okulun içine İmam Hatip Okulu açılması doğru değil. İmam Hatip okulunda okumak isteyenler istediği her yerde kayıt yaptırabilirken. Bizler neden adresimiz dışında bir okula kayıt yaptıramıyoruz. Yıllardır yaşadık, görüyoruz sakıncalarını. Milli Eğitim ne zaman görecek bu durumu?

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: