Antalya
30.07.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Suriyelilerle ilgili referandum yapılsın
Suriyelilerle ilgili referandum yapılsın

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Suriyeli mültecilerle ilgili referandum yapılmasını önerdi

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Suriyelilerle ilgili olarak AKP iktidarına çağrıda bulunarak referandum önerisinde bulundu. Suriyelilere maaş, gıda yardımı, kira yardımı, bedelsiz sağlık hizmeti verilirken Türk milletinin gittikçe ağırlaşan hayat şartları altında inim inim inlediğini dile getiren İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, önerisini şöyle dile getirdi:

 

YAPILAN YARDIMLAR

“Suriyelilere bin 200 TL öğrenci bursu veriliyor, 250 TL kira yardımı yapılıyor. Bayramlarda ülkesine giden Suriyelilere 2 bin TL ikramiye veriliyor. Bunlar işin mali tablosu bir de manevi sıkıntı var. Sahilde analarımız bacılarımız denize giremiyor, kız evlatlarımız kaldırımlarda çekinerek yürüyor. Adli olaylara karışanların başını Suriyeliler çekiyor. Türk milletinin çok büyük bir bölümü, sağduyusuyla, bütün medya kaynaklarından yanıltıcı bilgi aktarılmasına rağmen Suriyeli sığınmacıların oluşturduğu tehdidin büyüklüğünü hissetmişlerdir.”

 

BU MİLLETİN TALEBİDİR

“İYİ Parti, Suriyeli sığınmacılar vatanlarına dönsün derken, bu aslında Türk milletinin talebidir” diyen Ahmet Aydın, “Ben de iktidara bu konuda referandum yapmasını milli iradenin sesini dinlemesini öneriyorum. Tarihin bu döneminde Suriyeli sığınmacılar konusunun ülkemiz için oluşturduğu büyük tehdidi görmeyen, buna aktif tepki göstermeyenler asla ‘Ben Türk milliyetçisiyim’ dememelidir” şeklinde konuştu.

 

STRATEJİK BOYUTU DA VAR

Suriyeli meselesinin bir de stratejik boyutunun olduğunu ifade eden İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “Türkiye'ye gelenlerin bir kısmı bugün PYD'nin devletleşmeye başladığı bölgelerden gelenler. Bölge bilinçli bir şekilde Arapsızlaştırılarak PYD'ye büyük bir egemenlik alanı sunuldu. Biz orada bir PKK devleti istiyor muyuz, istemiyor muyuz? İstemediğimiz belli, o zaman bu bölgelerin böyle savaşmadan boşaltılması, PKK'ya dikensiz bir gül bahçesi sunulması doğru mu?” diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: