Antalya
24.07.2019
A
GENEL , EĞİTİM
Hasan’ın büyük başarısı
Hasan’ın büyük başarısı

Antalya’nın Alanya ilçesinde iki çocuklu bir ailenin küçük oğlu olarak dünyaya gelen 19 yaşındaki Hasan Çetiner, çocukluğundan bu yana hedefi olan ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okuma hedefine ulaştı

Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nden geçtiğimiz yıl iyi bir derece ile mezun olan Hasan Çetiner, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) okuma hedefiyle yanıp tutuşurken, geçtiğimiz yıl sınava 2 hafta kala mide kanseri olan babasını kaybetmişti. Evlerinin çınarını toprağa veren Çetiner, henüz acısı tazeyken girdiği üniversite sınavında Türkiye geneli 21 bine girerek büyük bir başarı elde etti. Ancak bu başarı Çetiner’in hedefi değildi ve daha iyisi olmalıydı.

 

HEDEFİME ULAŞTIM

Geçtiğimiz yıl girdiği üniversite sınavında isteği sonucu alamayan Çetiner, “Çocukluğundan bu yana ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okuma hedefiyle büyüdüm. Geçen yıl evimizin çınarı babamı kaybettim. Bu durum beni çok derinden etkiledi ve üniversite sınavında istediğim sonucu alamadım” dedi.  Hasan, “Kendime güveniyordum ve hedeflerim vardı. Çok sıkı bir çalışma ile 2 milyon 528 bin 110 adayın katıldığı YKS sınavında, Türkiye geneli bin 489 kişi arasında kendime yer buldum. Hayallerim olan ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandım. Üniversite sınavından aldığım bu başarıyı, maddi güçlükler içinde beni okutan anneme, arkadaşlarıma ve köylülerime armağan ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber merkezi

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: