Antalya
20.07.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
AKMEK'in el sanatları kurslarına yoğun ilgi
AKMEK'in el sanatları kurslarına yoğun ilgi

 

Kepez Meslek Eğitim Kursları'nın (AKMEK) kış aylarında kadınlara yönelik açtığı el sanatları kurslarına talep fazla olunca kursların yazın da devam etmesi kararı alındı.
Kepez Belediyesi'nin, çocuk, genç ve yaşlılara birçok alanda eğitim alma, öğrenme, kabiliyetini geliştirme imkanı sunan AKMEK kursları, bu yıl yoğun ilgi gördü. Kış aylarında kadınlara yönelik düzenlenen el becerileri kurslarına talep fazla olunca kursların yazın da devam etmesi kararı alındı. AKMEK'in Sakarya, Göksu ve Dokuma şubelerinde yaz aylarında da devam etmesine karar verilen giyim, mefruşat, iğne oyası ve resim kurslarına yaklaşık 450 kadın kayıt yaptırdı. Kursiyerler, AKMEK kursları ile el becerilerini geliştirirken, bir yandan da sosyalleşme imkanı buluyor.

MUTLU KADIN, MUTLU TOPLUM

AKMEK kurslarına bu yıl daha çok ilginin olmasının sevindirici olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Amacımız ilçemizde bulunan bütün hanımların el becerilerini geliştirmesi, istediği bir el sanatını öğrenmesi ve sosyalleşerek verimli zaman geçirmelerini sağlamak. Hanımlarımızın kurslarımıza gösterdiği yoğun ilgi bizi çok mutlu etti" dedi. Kepezli kadınların mutlu olması için belediye imkanlarını seferber ettiklerine de değinen Başkan Tütüncü, “Kadınların mutlu olduğu bir toplum, mutlu bir toplumdur. Mutlu toplumun teminatı da kadınlardır" diye konuştu.(Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: