Antalya
18.07.2019
A
GÜNCEL , GÜNCEL
SET hızlı başladı
SET hızlı başladı

Geçtiğimiz ay içerisinde ilk oturumunu gerçekleştiren Sürdürülebilir Ekonomi Topluluğu (SET), Temmuz ayı zirvesinde Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar’ı ağırladı.

Geçtiğimiz ay içerisinde ilk oturumunu gerçekleştiren Sürdürülebilir Ekonomi Topluluğu (SET), Temmuz ayı zirvesinde Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar’ı ağırladı. Küresel Sanayi ve Türkiye gündemiyle toplanan zirvede nitelikli personel ve yeni nesil ticaret perspektifi üzerine paylaşımlar yapıldı.

 

EKONOMİ TANDEMLİ KANAAT GRUBU

SET Gurup Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği zirvede ilk olarak gurubun misyonu paylaşıldı. Ülke ölçeğinde emsal bir kanaat gurubunun olmadığına dikkat çeken Başkan Alveroğlu, “Alanında yetkin, toplumda karşılığı olan ve iş dünyasında genel geçer bir başarıyı yakalamış dostlarımızla ekonomi tandemli bir kanaat gurubunun ilk adımlarını atıyoruz” dedi. Bilişim, sanayi, turizm, sağlık, eğitim ve tarım gibi sosyal dokuda karşılığı olan birçok alanda çalışmalara başladıklarını kaydeden Alveroğlu, “Mutlu bir Türkiye mottosuyla ortaya koyduğumuz bu iddianın somut çıktılarını Eylül ayı itibariyle ulusal kamuoyunun ilgisine sunacağız” diye konuştu.

 

BAHAR'DAN PROJE ÖNERİLERİ

AOSB Başkanı Ali Bahar’ın farklı konu başlıkları altında sunduğu proje ve öneriler arasında “Melek Yatırım Ağı” zirveye kalınların dikkatini çeken proje oldu. AOSB Yönetim Kurulu'nun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) bünyesinde faaliyet gösterecek "start-up"lar için yatırımcı arayışına başladığını; bilim ve teknoloji alanındaki yeni girişimleri Antalya’ya çekmek, inovatif, katma değeri yüksek ürünlerin Antalya OSB’de üretilmesini sağlamak için bölge sanayicilerinden oluşan bir melek yatırım ağının kuruluş çalışmalarına başlandığını belirten Ali Bahar, "Bölge yönetimi, oluşturacağı yapı ile firmalarının teknolojik dönüşümüne önemli bir ivme kazandırmayı amaçlıyor. Henüz fikir ya da prototip aşamasında olan, doğru planlama ve yatırım ile ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak inovatif ürünlerin girişimcileriyle, bölge sanayicilerini bir araya getirmeyi amaçlayan AOSB yönetimi, oluşturacağı melek yatırım ağı ile Antalya OSB Teknopark’ı, girişimciler için bir cazibe merkezi haline getirmeyi planlıyor" ifadelerine yer verdi.  SET Gurubu'nun Ağustos ayı zirvesi için şimdiden çalışmalara başlanıldığı bildirildi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: