Antalya
15.07.2019
A
GÜNCEL
Başkan Böcek, esnaf çalıştayında sorunları dinledi
Başkan Böcek, esnaf çalıştayında sorunları dinledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, esnafın sorun, talep ve önerilerini almak üzere AESOB işbirliğinde düzenlenen Esnaf Çalıştayı'na katıldı. Başkan Böcek, “5 yılda sizlerle canla başla, hiç üşenmeden, bıkmadan usanmadan çalışacağız. Antalya'mızı vatandaşlarımızla yöneteceğiz" dedi

Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği (AESOB) ile organize ettiği 4. Esnaf Çalıştayı Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde yapıldı. Esnafın, sorun, talep ve önerilerinin ele alındığı çalıştayda, yeni dönemde Antalya için yapılacak projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. AESOB'a bağlı 75 oda başkanı, genel sekreterler ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Muhittin Böcek ve belediye bürokratları ile buluşarak, görüşlerini bire bir iletme imkanı buldu. Çalıştayda, esnafın kısa vadeli sorunlarına anında çözümler üretilirken, orta vadeli sorunlar için çözüm önerileri geliştirildi. Uzun vadede çözülecek sorunlara esnafla formül arandı.

 

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN ÇALIŞIYORUZ

 

Esnaf Çalıştayı'nın açılışında konuşan Başkan Muhittin Böcek, “82 bin üyesi bulunan AESOB'la gerçekleştirdiğimiz bu çalıştayı çok önemsiyoruz. Antalya'mızın kalbi bu çalıştayda atıyor. 'Ben sen yok, biz varız, biz birlikte yaparız' dedik. 'Halkımızın, esnafımızın dertlerine derman olacağız' diyerek, kurallı, planlı, kimlikli bir kent için yola çıktık. Mazbatamızı 95 gün önce aldık ve gece gündüz demeden, kimseyi ötekileştirmeden canla başla çalışıyoruz" dedi.

 

İLÇELERE EŞİT HİZMET

 

25 yılık siyasi hayatında hep esnaf odaları ile kol kola çalıştığının altını çizen Muhittin Böcek, esnaf için yapılması gereken ne varsa yapmaya çalıştığını söyledi. Tüm ilçelere parti ayrımı yapmadan eşit hizmet götüreceklerini belirten Böcek, bu kapsamda MHP'li Alanya Belediyesi'nden başlayarak, DSP'li Kemer Belediyesi, İYİ Parti'li Demre Belediyesi'ni, AK Parti'li Kaş Belediyesi ve CHP'li Kumluca Belediyesi'ni ziyaret ettiğini, ilçelerde esnaf ve STK'larla toplantılar yaparak, sorunları yerinde tespit ettiklerini anlattı. Dertlere derman olmak üzere notlar aldıklarını kaydeden Başkan Muhittin Böcek, sorunları esnaf ve STK'larla işbirliği içinde çözmeye çalışacaklarını ifade etti.

 

ÇALIŞTAYLAR ÖNÜMÜZÜ AÇIYOR

 

Bu tür çalıştayların belediyelerin önünü açtığını dile getiren Böcek, “Konyaaltı Belediyesi olarak Antalya'da site toplantısı yapan tek belediye idik. 1853 site yöneticisi ile toplantılar yapıyorduk. Bizim göremediklerimizi site yöneticilerinden öğreniyorduk. Bugüne kadar eleştirileri hep kendimize avantaj gördük. Bilbordlara çıkıp 'her şikayet bir armağandır' demiştik. Muhtarlarımız, vatandaşlarımız, odalarımız, STK'larımız hep birlikte Konyaaltı'mızı ve Antalya'mızı yönetmeye çalıştık. Önümüzdeki 5 yılda da sizlerle birlikte canla başla hiç üşenmeden bıkmadan usanmadan çalışacağız. Antalya'mızı, Antalyalı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz" diye konuştu.

 

ESNAFA RAKİP OLMAYAN PROJELER

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hayata geçirecekleri projelerin esnafa rakip olmayacağını, esnafı rahatlatan projeler olacağını söyledi. Böcek, “Önümüzdeki süreçte sizlerle paylaşacağımız birçok projemiz var. Esnafımızı, oda başkanlarımızı dinlemeye devam edeceğiz. Onların yapıcı önerilerini çok önemsiyoruz. Bu çalıştaydan güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Sorun ve görüşlerinizi not alıyoruz. Ardından çalışma arkadaşlarımızla toplantılar yaparak neleri yapabileceğimizi görüşeceğiz. Azim ve kararlıkla gerçekleştireceğiz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın" ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR

 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere de Başkan Muhittin Böcek'in esnafın içinden gelen biri olarak hep esnafın yanında yer aldığının altını çizdi. Başkan Böcek'in esnafa bakış açısının morallerini yükselttiğini ve kendilerini şevklendirdiğini ifade eden Dere, “Biz bu çalıştayı normalde kasım ayında yapmayı planlıyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde esnafın sorunlarını bir an önce tespit edip ortak çözümler üretmek için bugüne aldık. El ele gönül gönüle sorunların üstesinden gelmek mümkün. Ben sen yok biz varız bir beraber yaparız diyerek çıktığı bu yolda birlik ve beraberliği söylemde bırakmayarak esnafın yanında olan, içimizden biri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum" dedi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, katkılarından dolayı Başkan Böcek'e dolayı teşekkür plaketi takdim etti. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: