Antalya
12.07.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Boğaçayı için üç aşamalı takvim
Boğaçayı için üç aşamalı takvim

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, uzman uyarıları dikkate alınmadan açılan Boğaçayı Projesi sonrası yaşanan sorunları tartışmak için bir araya gelen Bilim Kurulu’nun, üç aşamalı çözüm üreteceğini söyledi.

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, uzmanların uyarıları dikkate alınmayarak 6 ay önce hizmete açılan Boğaçayı projesinde öngörülemeyen yosunlaşma, çamur ve koku sorunları nedeni ile kanal içinin kısa sürede rüsubatla dolduğunu, taşkın ve kıyı erozyonu tehlikesinin ortaya çıktığını söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Böcek, proje ile ilgili öngörülmeyen durumların çözümleri noktasında Bilim 

TAKVİM OLUŞTURULACAK

Kurulu ile gerçekleştirdikleri teknik analizi ve son durumu kamuoyu ile paylaştığı açıklamasında şunları söyledi: “Konuyla ilgili İnşaat, Jeoloji ve Çevre Mühendisleri Odası ile akademisyenlerimizin katıldığı 16 kişilik bir ekiple Boğaçayı’nın yosunlaşma, koku, sinek, dibe çöken çamur sorunları, oluşabilecek taşkın ve kıyı erozyonu tehlikesini görüştük. Projede öngörülemeyen olumsuzlukların çözümü için su kalitesi, hidrojeolojik yapı ve sediman akışı birikmesi ile ilgili gerekli deneysel çalışmalara başlandı. Kısa, orta ve uzun dönemde sorunun giderilmesi adına bir takvim oluşturacağız. STK, meslek odalarımız ve akademisyenlerimizle birlikte projedeki sıkıntıların neler olduğunu ve çözüm noktasında yapılacak eylemleri kısa sürede hayata geçireceğiz”.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: