Antalya
10.07.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL
Esen, rotaryenlere projelerini anlattı
Esen, rotaryenlere  projelerini anlattı

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Aspendos Rotary Kulübü üyeleriyle bir araya gelerek, Konyaaltı'nda hayata geçireceği proje ve çalışmaları anlattı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Aspendos Rotary Kulübü'nün 1193'üncü Dönem 2'nci toplantısına katıldı. Aspendos Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mehmet Ali Koç, Başkan Esen'in toplantılarına katılımından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Semih Esen, üyelere proje ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Esen, toplumsal bilincin, çocuklar ve gençlerden başlayarak aşılanması gerektiğini söyledi. Başkan Esen, “Toplumsal bilinç öncelikle aile ocağında işlenmelidir. Bunun belediye ve devlet organları tarafından desteklenmesi gerekiyor. Gençlerimiz karmaşık bir eğitim sistemi içerisinde ezberci, üretmekten ve düşünmekten uzak bir sistem içerisinde eğitiliyor, öğretiliyor. Çocuklarımızın eğitilmesi, sanatsal üretimin teşvik edilmesi noktasında belediyelere önemli görevler düşüyor. Bunlara ilişkin önemli projelerimiz var" dedi.

ROBOTİK KODLAMA

Mevcut devam eden sanat, eğitim, spor ve kültürel aktivitelerin artarak devem ettireceklerini söyleyen Semih Esen, “Çocukların uluslararası yarışmalarda oralara gitme arzusu duyacak kadar alakalı olmalarını sağlayacağız. Robotik kodlama eğitimi, sanat ve spor eğitimine yönelik projelerimiz olacak. Konyaaltı'nda sıfırdan yetişmiş, dünya çapında bir sanatçının belediye imkanlarıyla bu yolu yürümesini çok istiyorum" diye konuştu.

DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Konyaaltı'nda sosyal belediyecilik hizmetlerinin daha çok hissedileceğine dikkat çeken Başkan Esen, şöyle konuştu: “Sosyal belediyecilik hizmetlerini yaparken, doğru tespitler yapacağız. 'Şu kadar bin kişiye yardım yapıyoruz değil, şu kadar bin kişiye doğru yardım yapıyoruz' demek istiyorum. Sosyal belediyecilik anlamında Konyaaltı'nda güçlü bir organizasyon var. Biz bunu daha güçlü yapacağız" diye konuştu. Başkan Semih Esen, konuşmasının sonunda üyelerin sorularını yanıtladı. Aspendos Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mehmet Ali Koç, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e katılımından dolayı teşekkür etti. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: