Antalya
08.07.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kent konseylerine önem verin
Kent konseylerine önem verin

Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, 1997 yılında kurulan Antalya Kent Konseyi’nin kentin belleği olma yanında akil ve birikimli insanlar topluluğundan oluştuğu için, yerel yönetimlerin bu kurum ile sorunların çözümünde ortak hareket etmesinin önemli yararlar sağlayacağını belirtti

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurduğu ve Kurucu Başkanlığını yaptığı Konseyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında devam etmekte olan Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt Başkanlığında yürütme kurulu toplantısına da katılan Hasan Subaşı, Antalya’nın güncel sorun ve konuları hakkında bir süre sohbet edip ziyaret amaçlı geldiği kurumda yürütme kurulu üyelerini de görmekten memnuniyetini belirtti. Yeniden başkanlığa seçilen Semanur Kurt'u kutladı. Kent Konseyi’nin 21. Yüzyılda kentlerin yapılanması, sürdürülebilir kentler kavramı, yerel demokratikleşme kültürünün yerleşmesinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Subaşı;  “Yerel Gündem 21 uygulamaları içinde özel bir önem kazanan, yapılanma biçimi ve çalışmaları ile Proje' nin ülkede örnek uygulaması olarak gösterilen Antalya Kent Konseyi'nin bugünkü konumuna gelmesinde en büyük paya sahip olan Antalya kent aktörleri haklı bir gurur içinde çalışmalarını sürdürmekte ve önemli projelere imza atmaktadır” dedi.

KENT İLERİYE GİDER

Şubaşı, Kent Konseyi’nin önemini dile getirirken de, kent konseylerinin bağımsız kalması, projeler üreten kurumlar olarak kent yararına işlere imza atması, fikri sorulan konuma gelmesi gerektiğini dile getirerek şöyle konuştu: “Antalya Kent Konseyi’nde gönüllü olarak görev alan bireyler bu kente geçen süreçte emek vermiş, birikimi ve mesleki tecrübeleri olan insanlar. Gelişmiş ülkelerde bu tür yapılar baştacı edilir. Kent sorunlarının çözümünde, Kentin ve kentlilerin gelişimini ortaklık içinde planlanmasında, kenti daha ileriye götürecek yapısal değişim söz konusu olduğunda ve en önemlisi de kararlara halkın katılımını sağlamada Kent Konseyi en önemli araçtır. Bu nedenle başta bu konseyin doğal üyesi olan Belediye Başkanlarımızın Kent Konseyinde ki bilgi birikiminden yararlanması, işbirliği içinde çalışması kent yararına olacaktır diye düşünüyorum”

KURT’DAN TEŞEKKÜR

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt da, Antalya Kent Konseyi’ni kuran Belediye Başkanı olarak Hasan Subaşı’nın tarihe geçen bir önemli işe imza attığını belirterek, Milletvekilliği sürecinde de işbirliğini sürdürmesinden dolayı teşekkür etti, desteğinin sürmesini istedi. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: