Antalya
08.07.2019
A

 

Her ülke için eğitim ve sağlık, en önemli konulardır.

İki kulvarda da sistemini oturtan ülkeler, Dünya’da söz sahibi olup vatandaşını daha huzurlu ve ferah içinde yaşatır.

Türkiye için iki kulvarda da sancılarımızın olduğu kesin.

İki kulvarda da, her bakan geldiğinde sil baştan yenilenen müfredatlar, müsteşara göre şekil alan uygulamalar ve bir türlü oturmayan sistem nedeni ile sürekli güncellenen ancak bir türlü yol alamadığımız alanlar olarak karşılaşırız.

Yeni hükümet sisteminde, bakanların sektörün içinden gelmesi de çok fazla değişikliğe neden olmadı.

Hala sistem arayışında olmamız talihsizliğimizdir. Bir türlü aradığımız sistemi bulamamak yetersizliğimizdir. Aslında ne aradığımızı bilmemek ise cahilliğimiz olsa gerek.

Genç bir nüfusa sahip olan Antalya’da özellikle eğitimin kaliteli olma zorunluluğu var. Başarılı kurumlar olsa da, bu durum sektörün genel durumunu yansıtmıyor.

Son bir yıldır tarım üzerine yaptığımız sektör sayfalarını geliştirerek bu yıl eğitim sayfasına da yer vermeyi planlıyoruz.

Tarımın sorunları ve çözüm önerilerini, başarılı firma ve işadamlarını, sektörün içinde bulunduğu durumu bir yıl boyunca Körfez Gazetesi okurları için derleyip toparladık.

Ancak eğitimde de sorunlar, başarılar, arayışlar ve tanıtım eksikliği olduğu gerçeğini unutmadık.

Bu nedenle bu haftadan itibaren tarım sayfasının yanında eğitim sayfası da hazırlayarak, sektörün içinde bulunduğu durumu kamuoyu ile paylaşmayı planlıyoruz.

Hazırlıklarımız tamam, ön görüşmeler gerçekleştirildi ve Antalya eğitiminin özetini çıkarmak için heyecanlı ve hazırız.

Toplumun her kesimine hitap eden Körfez Gazetesi olarak, artık eğitim camiasına da hak ettiği değeri vermeyi görev kabul ediyoruz.

Gayret bizden, takdir okuyuculardan.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok