Antalya
Yayın Tarihi : 08.07.201908:59
Güncelleme Tarihi : 07.07.201919:00
A
POLİTİKA
Kumbul’dan Taş’a yanıt
Kumbul’dan Taş’a yanıt

Muhittin Böcek ve CHP’yi eleştiren AK Parti İl Başkanı Taş’a yanıt veren CHP İl Başkanı Kumbul, yerel seçim sonuçlarından sivrisinek sorununa, sürgün iddialarından Boğaçayı Projesi’ne kadar birçok konuda açıklama yaptı

Düzenlediği basın toplantısında Muhittin Böcek ve CHP’yi eleştiren AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın iddialarına yanıt veren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, tüm suçlamalara cevap verdi. Seçim sonrasında AKP içinde kırılmalar yaşandığını belirten Kumbul, başka partilerin iç işleriyle ilgilenmeyeceklerini, Türkiye’nin içine sürüklendiği siyasal ve ekonomik krizden çıkmak için neler yapılması gerektiğina kafa yoracaklarını söyledi.

KAYBEDEN İL BAŞKANISIN

İktidar partisine, artık seçimlerin bittiğini, ötekileştirici, kutuplaştırıcı söylemin nelere yol açtığını, bu tablodan nasıl kurtulmak gerektiğini düşünmelerini tavsiye eden Kumbul, “AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, seçimlerde AKP’nin ve adaylarının yaşadıkları hüsranın nedenlerini araştırması, halkın niye bu şekilde bir tercihte bulunduğunu sorgulaması gerekirken, basının karşısına çıkıp trajikomik bir şekilde 31 Mart’ta Antalya’da elde ettikleri sonucun tarihi bir başarı olduğunu savunuyor. Sen kaybeden il başkanısın. Sen çıkıp oylarımız arttı diyemezsin. Sen Büyükşehir’i kaybetmişsin, birçok ilçeyi kaybetmişsin çıkıyorsun bizim oylarımız arttı diyorsun. Buna kargalar bile güler” dedi.

HALK EL SALLADI

Taş’ın “Bizim yarım kalan projelerimizi Muhittin Başkan bitirsin yeter” sözünü değerlendiren Kumbul, “Biz sizin yarım yaptıklarınızı tam yaptıklarınızı da gördük. Halk sandıkta bunun cevabını verdi. Millet İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Antalya’da 11 belediye kazandık. Halk iradesini gösterdi ve AKP’ye el salladı. Önümüzdeki genel seçimde de hep beraber AKP’ye el sallayacağız. Büyükşehir Belediyesi’ni borç bataklığına sürükleyen, çılgın projelerle Antalya’nın geleceğini tehdit etmeye kalkanlara en güzel cevabı, 31 Mart’ta Antalya halkı vermiştir” ifadelerini kullandı.

SÜRGÜN İDDİALARI

Taş’ın, “100’e yakın arkadaşımızı sürgüne gönderdi” iddialarını da değerlendiren Kumbul, “Bizim dört bin küsur arkadaşımızı gelir gelmez işten çıkardılar. Bizim yüzlerce arkadaşımızı diğer ilçelere göreve gönderdiler. Ve çıkıp dediler ki, ‘Gündoğmuş bu ilin en güzel ilçelerinden biridir. Bu sürgün değil bir görevlendirmedir’ dediler. Belediye başkanımız içeride işini yapan liyakat sahibi bütün bürokratlarla çalışmaya devam ediyor. Fakat oradaki o bankamatikçiler, ilaçlama yapmak yerine, üç dört ay boyunca bir siyasi partinin adayına çalışıp, belediyeden maaş alanlar işte, bu kişilerin tespit edilip gerekenin yapılması kadar doğal bir şey yoktur” şeklinde konuştu.

İNSANDA AHLAK OLUR

Ulaşım AŞ’den çıkarıldığı iddia edilen 5 kişinin basına sızan yazışmalarına dikkat çeken Kumbul, şunları söyledi: “İnsanda ahlak olur. Sosyal medyada küfürler havada uçuşacak, belediye başkanına, siyasi partinin genel başkanına, il başkanına, yöneticisine hakaret ve küfür edeceksin, ondan sonra oradan ekmek yiyeceksin. Belediyede ve devletin kurumlarında çalışanlar orada halka millete hizmet etmek için gelirler ve liyakate göre çalışırlar”.

BOĞAÇAYI PROJESİ

Boğaçayı Projesi’ndeki yosunlanmayı, yeteri temizlik yapılmamasına bağlayan İbrahim Ethem Taş’a “Bizim zamanında yaptığımız eleştirilere biraz olsun kulak verselerdi, böyle bir sonucun olmayacağı bilimsel bir şekilde ortadadır. Biz dedik ki buranın temizlik maliyeti, yapım maliyeti kadar tutar, burada bu proje olmaz dedik. Sanki projeyi biz yapmış gibi bizi sorumlu tutuyorlar” cevabını verdi.

SÖZLERİNİ TUTSUNLAR

Ethem Taş’ın kalbini ferah tutması tavsiyesinde bulunan Kumbul, açıklamasını şöyle tamamladı: “Türel döneminin aksine, Antalyalıların hakkının korunduğu yeni bir döneme girilmiştir. Ethem Taş, Antalya’nın menfaatine olan her projeye destek vereceklerini belirtmiş. Bu noktada şüphesi olmasın; bizim dönemimizde yapılan bütün projeler Antalya halkının menfaatine olacaktır. Kendilerinin de sözlerini tutarak projelerimizi destekleyeceklerini umut ediyoruz”.

Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: