Antalya
07.07.2019
A
SPOR
Kemer Antalya’nın
Kemer Antalya’nın

Bu yıl 658.si yapılan Kırkpınar güreşlerinde, finalde Orhan Okulu’yu yenen Büyükşehir Belediyespor güreşçisi Ali Gürbüz başpehlivan oldu. Gürbüz’ü destekleyen çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve güreşsever büyük sevinç yaşadı

ORHAN OKULU’YU YENDİ

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, finalde Orhan Okulu’yu yenen Antalya Büyükşehir Belediyespor güreşçisi Ali Gürbüz kazandı. Daha önce ikişer şampiyonlukları bulunan Gürbüz ve Okulu arasındaki başpehlivanlık güreşini kazanan Ali Gürbüz, altın kemeri Antalya’ya getirmiş oldu.

Ali Gürbüz’ün final yolculuğu

2011-2012 yıllarında altın kemere uzanan Ali Gürbüz, 658’inci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, ilk turda Abdullah Güngör’ü, ikinci turda Serhat Gökmeni’i, üçüncü turda İsmail Koç’u, çeyrek finalde Faruk Akkoyun’u, yarı finalde de Hamza Köseoğlu’nu yenerek, finale adını yazdırdı.

ANTALYA EDİRNE’YE AKTI

Tarihi Kırkpınar güreşlerine Antalyalıların ilgisi çok büyük oldu. Çok sayıda belediye başkanı, milletvekili, güreşsever ve davetli, Edirne’ye giderek güreşleri yerinden takip etti. Orhan Okulu’yu yenerek başpehlivan olan Ali Gürbüz, kendisini destekleyen taraftarlarına büyük sevinç yaşattı.

BABASINA ARMAĞAN ETTİ

Tarihi ermeydanında “Antalya tribünü” olduğunu belirten Ali Gürbüz, babası Recep Gürbüz’ün kendisini izlediğini hissettiğini belirterek, 7 yıl sonra kazandığı kemeri babasına armağan etti. Gürbüz, başarısını ablası vefat ettiği için Edirne’ye gelemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e armağan etti.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: