Antalya
06.07.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kargalar bile güler
Kargalar bile güler

AK Parti İl Başkanı Ethem Taş’ın Muhittin Böcek’i ve CHP’yi hedef alan açıklamalarına yanıt veren CHP İl Başkanı Kumbul, “Kaybeden il başkanısın. Oyunuzu artırdığınız söyleminize kargalar bile güler” dedi

KAYBEDEN İL BAŞKANISIN

AK Parti İl Başkanı Taş’ın, “Muhittin Böcek, Türel’in projelerini tamamlasın, yeter” sözlerine CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’dan sert yanıt gösterdi. "Sizin tam yaptıklarınızı da gördük. Halk sandıkta cevabını verdi” diyen Kumbul, “İlk genel seçimlerde bu kez ülke genelinde el sallayacağız. Kaybeden il başkanısın. 'Oy oranımız arttı' demene kargalar güler" dedi.  

 

BAZILARINA GEREĞİ YAPILACAK

Taş'ın AK Partililerin sürgüne gönderildiği yönündeki sözlerine değinen Kumbul, "AK Partili başkan göreve gelir gelmez 4 bin arkadaşımıza el çektirdi; yüzlercesi sürgüne gönderildi. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz. Ancak, bankamatikçiler ve bir partinin adayı lehine çalışanlara gerekenin yapılması gerekiyor. Siyasetçilere küfürler edenlere elbette gereği yapılacak” dedi

Enkazı kaldıracağız

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın açıklamalarına bir cevap da CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin'den geldi. "Türel döneminde, yapılan akıl almaz harcamalarla, çılgın projelerle, maalesef halkımızın sırtına yüklenen büyük enkazı kentin gerçek sahipleri olarak kaldıracağız. Gölge etmeyin yeter" ifadelerine yer verdi.

 

 

CHP'li kadınlardan büyük buluşma

 

CHP İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıda yerel seçimlerde aktif olarak çalışan kadınlara teşekkür belgesi sunuldu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Antalya eski milletvekili Tuncay Ercenk, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP ilçe başkanları, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin hazır bulunduğu toplantıya kadınların ilgisi büyük oldu. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve Başkan Muhittin Böcek seçim başarısındaki emeklerinden dolayı kadınlara teşekkür ettiler. Böcek, Antalya'da hiç kimseyi siyasi görüşünden dolayı cezalandırmayacakları vaadini yinelerken; İl Başkanı Kumbul, bankamatikçiler ve son beş - altı ayda sinekle mücadele etmek yerine bir siyasi partinin adayı lehine çalışanlara gerekenin yapılması gerektiğini söyledi.

 

TARLADA İZİ OLANIN HARMANDA YÜZÜ OLSUN

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, "2015 yılı Haziran'ında, çok çalışıp partimize Büyükşehir Belediyesi'ni tekrar kazandıracağımıza söz vermiştik. 31 Mart seçimlerinde bu sözümüzü yerine getirdik" dedi. 31 Mart öncesinde 'seçimle gelen seçimle gider' kuralını işleterek, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde büyük başarı elde ettiklerini belirten Deveci, "Örgüt emekçileri olarak belediye başkanlarımızdan beklentilerimiz var. Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerine çelme takmaya çalışan gericilere ve yobazlara prim vermeyin. Eğer varsa bunların belediyelerimizle olan bağlarını bir an evvel koparın. Tarlada izi olanın harmanda yüzü olsun; emek veren, liyakat sahibi insanlar değer bulsun. Bir de bunu istiyoruz" ifadelerine yer verdi. 

 

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ

 

CHP il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte poz veren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,"Seçim öncesinde söylediğimiz gibi, 87 gündür 'Ben - sen yok biz varız, biz birlikte yaparız' diyerek, siyasi görüşünden dolayı kimseyi ötekileştirmeden çalışıyoruz" dedi. Alanya, Kemer ve Kaş Belediye Başkanlarıyla görüştüklerini belirten Böcek, "Başkanlarımıza size ait olan yerleri siz, bize ait olan yerleri biz yapalım, hep birlikte ilçelerimizi kalkındıralım' dedik. Sırasıyla diğer ilçelerimize de gidip, sorunlarımızı konuşup çalışmalarımızı planlayacağız. Buralara giderken yalnız gitmiyorum, daire başkanı arkadaşlarım ve ASAT Genel Müdürümüzle birlikte gidiyoruz. Seçim öncesi ne söz verdiysek onları yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.  

 

KUMBUL'DAN TAŞ'A CEVAP GELDİ

 

İl Başkanı Ahmet Kumbul yaptığı konuşmada, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın açıklamalarına cevap verdi. Taş'ın Başkan Böcek'e "Türel'in yarım kalan projelerini tamamlaması" tavsiyesinde bulunduğunu belirten Kumbul, "Sizin yarım kalan projelerinizi olduğu gibi tam yaptıklarınızı da gördük. Halk bunun cevabını sandıkta verdi; AK Parti'ye el salladı. Önümüzdeki genel seçimlerde bu kez ülke genelinde el sallayacağız. Sen kaybeden il başkanısın. 'Oy oranımız arttı' demene kargalar güler" dedi.  

 

BANKAMATİKÇİLERE GEREĞİ YAPILMALI

Taş'ın AK Partililerin sürgüne gönderildiği yönündeki sözlerine değinen Kumbul, "AK Partili başkan göreve gelir gelmez 4 bin arkadaşımıza görevden el çektirdi; yüzlerce arkadaşımız sürgüne gönderildi. Biz görevini yapan kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz. Ancak, bankamatikçiler ve son beş - altı ayda sinekle mücadele etmek yerine bir siyasi partinin adayı lehine çalışanlara gerekenin yapılması gerekiyor. Sayın Başkan, 'Ulaşım AŞ'den 5 arkadaşım işten çıkarıldı' diyor. Belediye başkanlarına, bir siyasi partinin genel başkanına küfürler havada uçuşacak, hakaret edeceksin, sonra oradan ekmek yiyeceksin. Oraya halka hizmet için gelirsiniz; liyakata göre çalışırsınız, sadakata göre değil" diye konuştu. Konuşmanın ardından seçimlerde emeği geçen kadınlara teşekkür belgeleri sunuldu.  Mustafa KOÇ

 

KUTU KUTU KUTU...

 

Enkazı kaldıracağız

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın "Türel7in yarım kalan projelerinin Muhittin Böcek tarafından tamamlanması" tavsiyesinde bulunan açıklamalarına bir cevap da CHP Muratpaşa İlçe başkanı Hasan Şahin'den geldi. "Türel döneminde, yapılan akıl almaz harcamalarla, çılgın projelerle, maalesef halkımızın sırtına yüklenen büyük bir enkaz bırakılmıştır" diyen Hasan Şahin, "Bıraktığınız bu enkazı ortadan kaldırmak öyle pek kolay değil. Ancak hiç şüpheniz olmasın; bizler bu enkazı, sizlerin pek önemsemediği ama kentin gerçek sahipleri olan halkımızla, kent dinamikleri, uzmanlar, meslek odalarının görüş ve önerileri eşliğinde hazırlanacak projeler ve hizmetlerle akılcı bir şekilde kaldıracağız. Bunu nasıl yapacağımızı merak ediyorsanız; bütçe dengesinin gözetildiği, kamu yararının her zaman önde tutulduğu, katılımcı bir anlayışıyla yönetilen Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyelerimizdeki örnek sosyal demokrat belediyeciliğe bakabilirsiniz" dedi.

 

GÖLGE ETMEYİN YETER

"AKP, elindeki belediyelerin neredeyse yarısını kaybetti, buna rağmen Ethem Taş, 31 Mart’ta Antalya’da aldıklarıyla oy oranı ile AKP’nin tarihi bir zirveye çıktığını iddia ediyor. Çıktıkları tarihi zirve buysa, daha fazla kendilerini yormamalarını, o noktada kalmalarını kendilerine tavsiye ediyoruz" diyen Hasan Şahin, "Ethem Taş'a bir tavsiyemiz daha var; hiçbir amacı olmayan, samimiyetten ve gerçeklikten uzak, Antalya halkının yararına yönelik hiçbir anlam taşımayan söylemlerle bize gölge etmeyin yeter" ifadelerine yer verdi.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: