Antalya
05.07.2019
A
SPOR
Farkındalık turnuvası
Farkındalık turnuvası

Daha önce, her yıl düzenlediği iftar programını iptal ederek bedelini LÖSEV’e bağışlayan ASKF, şimdi de düzenlediği turnuvanın gelirini bağışladı. Vali Alaaddin Yüksel Tesisleri’ndeki turnuvaya katılan sporculara ve ailelerine LÖSEV ile lösemili çocuklar hakkında bilgi veriliyor

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yararına düzenlenen “LÖSEV Futbol Turnuvası” Vali Alaaddin Yüksel Spor Kompleksi’nde devam ediyor. 16 takımın katıldığı turnuva için yatırılan katılın bedelleri, LÖSEV hesabına aktarılacak. Bu yıl iftar programı düzenlemeyen ve iftar bedeli olan 7 Bin TL’yi LÖSEV’e bağışlayan ASKF, düzenlediği turnuva ile farkındalık oluşturuyor. Turnuvaya katılan sporculara ve ailelerine LÖSEV’in çalışmalarını anlatan organizasyon komitesi, lösemili çocuklara yapılacak yardımların öneminden bahsediyor.

GELİRİ LÖSEV’E BAĞIŞLANDI

10 Temmuz Çarşamba günü oynanacak final maçları ile sona erecek turnuvanın maçları, centilmence geçiyor. Turnuvanın maçları 2 ayrı grupta oynanırken, gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar yarı final ve sonra da final maçlarına çıkacak. Toplumda lösemili çocuk sayısının küçümsenmeyecek boyutlarda olduğunu belirten ASKF Genel Başkanı Metin Bulut, “Çocuklarımızın tedavileri ve sosyal hayata katılmaları için bu tür organizasyonlar çok önemli. İftar programını iptal edip, bedelini LÖSEV’e bağışlamıştık. Şimdi de turnuva gelirini bağışlıyoruz” dedi.

AİLELERE LÖSEV ANLATILIYOR

Maçlara sporcu ailelerinin büyük ilgi gösterdiğini belirten Bulut, “Özellikle 11 yaş grubu çocukların mücadele ettiği bir turnuva tertip ettik. Çünkü anneler ve babalar, o yaştaki bir çocuğu maçlara kendileri getiriyor. Biz de bunu fırsat bilerek LÖSEV’in çalışmalarını, lösemili çocuklara yapılacak yardımın önemini anlatma fırsatı buluyoruz. Spor sadece spor değil, sosyal bir olgudur. Bu nedenle turnuvaya katılan tüm takımlara, sporculara ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: