Antalya
02.07.2019
A
GENEL
Muratpaşa'nın plajlarında mavi bayrak dalgalanıyor
Muratpaşa'nın plajlarında mavi bayrak dalgalanıyor

​MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, falez halk plajları için düzenlenen mavi bayrak törenine katıldı. Başkan Uysal, "Mavi bayrak sürdürülebilir bir çalışma ve hepimize sorumluluklar yüklüyor" dedi.

 

Muratpaşa Belediyesi'nin falezlerin denizle buluştuğu noktada yer alan 5 falez plajı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda düzenlenen törenle mavi bayraklarını teslim aldı. Başkan Uysal, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy ve belediye meclis üyelerinin katıldığı tören, Erenkuş mevkiinde bulunan falez plajında gerçekleşti.

 

BÜYÜK BAŞARI

 

Törende Muratpaşa Belediyesi'nin Konserve Koyu, Mobil, İnciraltı, Erdal İnönü Kent Parkı ve Erenkuş falez plajlarının mavi bayraklarını Başkan Uysal, TÜRÇEV Temsilcisi Atasoy'dan teslim aldı. Atasoy, Muratpaşa Belediyesi'nin falezlerdeki tüm plajlarının mavi bayrak aldığına dikkat çekerek, “Falezlerde halk plajı modeliyle hizmet verebilmek bir başarı. Plajların mavi bayrak alması ayrı bir başarı ama bunun sürdürülebilmesi ise çok daha büyük bir başarı" diye konuştu.

 

KABOTAJ HAKKI

 

Başkan Uysal ise konuşmasına 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın önemine dikkat çekerek başladı. Kabotaj Bayramı'nın Türk denizciliğinin gurur günü olduğunu belirten Başkan Uysal, Osmanlı Devleti'nin kapitülasyonlar çerçevesinde yabancı ülke gemilerine tanıdığı kabotaj ayrıcalığının mücadele ve müzakereyle geri kazanıldığını belirtti. Başkan Uysal, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerini bir kez daha saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Kabotaj hakkımızı kaybetmeyeceğimizi ifade ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Uysal, Erenkuş Falez Plajı'nda mavi bayrağı göndere çekti. Törenin ardından Başkan Uysal, plaja inerek günün ilk saatlerinde denizin keyfini çıkarak kent sakinleriyle sohbet etti. Erenkuş Falez Plajı'nda denize giren vatandaşlara karpuz ve kavun ikram edildi. (Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: