Antalya
25.06.2019
A
SPOR
William Vainqueur Toulouse’a gidiyor
William Vainqueur Toulouse’a gidiyor

Yüksek maliyeti nedeni ile Antalyaspor’un elden çıkarmak istediği William Vainqueur’e Fransa’dan talip çıktı. Fransız basınına göre, Fransız 1. Lig ekibi Toulouse, Vainqueur’ü bonservissiz olarak kadrosuna katmak istiyor

Yıllık 2 milyon 750 Bin Euro’luk maliyetle Antalyaspor’un en pahalı futbolcusu konumunda olan William Vainqueur, Fransız takımlarının gözdesi haline geldi. Devre arasında 450 Bin Euro kiralama bedeli ile Monaco’ya giden Fransız futbolcuyu, Toulouse takımı ısrarla istiyor. Fransa 1. Ligi’nde mücadele eden Toulouse, kadrosunu tecrübeli futbolcu ile güçlendirmek için hazırlık yapıyor.

 


TOULOUSE ÇOK İSTİYOR

 


Fransa’nın önde gelen spor gazetelerinde yer alan habere göre Toulouse, William Vainqueur’ü bonservis bedeli ödemeden transfer etmek istiyor. Antalyaspor ile olan sözleşmesi 2019-2020 sezonu sonunda bitecek futbolcudan bonservisini almasını isteyen Fransız ekibi, Antalyaspor Yönetimi’nin konu ile ilgili vereceği kararı bekliyor.

 


MALİYETİ 2.750 BİN EURO

 


Bu arada devre arasında maliyeti yüksek birçok futbolcuyla yollarını ayıran Antalyaspor, yıllık 2.750 Bin Euro maliyeti olan Vainqueur’ü elinden çıkarmak için formül arıyor. Alacaklarından vazgeçmesi halinde Vainqueur’ün bonservisini vermeyi düşünen kırmızı-beyazlı yönetim, böylece takımın toplam maliyetinde önemli bir düşüş yaşamayı planlıyor.

 


LEONARDO’NUN SÖZLERİ

 


Bu arada Fransız gazeteleri, William Vainqueur’un kariyerindeki disiplinsiz davranışlarına da geniş yer ayırdı. Gazeteler, halen Paris Saint German’de sportif direktörlük yapan Antalyaspor’un eski teknik direktörü Leonardo Araujo’nun şu sözlerine yer verdi: “Samir Nasri, Jeremy Menez ve William Vainqueur sık ​​sık takımla antrenman yapmıyor ve takıma katkı sağlamıyordu. AC Milan, Inter ve PSG'de çalıştım, ancak oyuncularla hiç böyle bir olay yaşamadım. Bu 3 oyuncunun kadro dışı bırakılmasını istedim ve kovuldum”. Fransız basınına göre Vainqueur, yaklaşık 20 yıl önce ciddiyet ve disiplin eksikliği nedeniyle, Auxerre eğitim merkezinden kovuldu. Kariyerinde büyük düşüş yaşayan Vainqueur, eski günlerine dönmek için Toulouse’a geliyor.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: