Antalya
18.06.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
Caz Festivali yarın başlıyor
Caz Festivali yarın başlıyor

2. Antalya Akra Caz Festivali, İspanyol sanatçı Monica Molina konseri ile 19 Haziran Çarşamba günü (yarın) başlıyor. Konser öncesinde Akra Jazz Band güçlü sesiyle Barbaros’u ve müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler’i konuk edecek. Geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren, büyüleyici sesiyle dikkat çeken Monica Molina'nın konseri yarın akşam Akra Otel bahçesinde saat 21.00'de  başlayacak. 

 


İSPANYA’NIN ROMANTİK SESİ MONİCA MOLİNA 


 Geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Monica Molina, büyüleyici sesiyle dikkat çekiyor.  Molina, “Tu Despedida” “Vuela”, “De Cal y Arena”, “A Vida”, “Mar Blanca” ve “Autorretrato” albümleriyle aşk rüzgârları estiren bir isim. Copla şarkılarının efsane şarkıcısı olan babası Antonio Molina’nın izinden giden şarkıcı, melankolik ve romantik sesinin yanı sıra; sahnedeki etkileyici performansıyla dinleyenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Türkiye’yi çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Molina, son albümü Autorretrato’nun albüm kapak çekimlerini de İstanbul’da gerçekleştirmişti.

 


ANTALYALI CAZCILAR


Monica Molina konseri öncesinde, Antalya’da yaşayan ve müzik kariyerlerinde önceliği caz müziğine vermiş müzisyenlerden oluşan Akra Jazz Band izleyiciyle buluşacak. Akra Jazz Band’a güçlü sesi ve etkileyici performanslarıyla Barbaros ve saksafonda müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler eşlik edecek.


USTALAR GEÇİDİ


Akra Caz Festivali, Monica Molina'nın ardından 20 Haziran Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile konuk edecek. Aynı gece Türkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Ece Göksu, Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka 22 Haziran akşamı festivale konuk olacak. Iyeoka öncesinde New Orleans ve New York sokaklarından gelen Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin yüksek enerjili gruplarından Tin Pan Band sahne alacak. 26 Haziran'da dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say müzikseverlerle buluşacak. 28 Haziran Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde imza atacak. Ayrıca Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan da aynı gün grubuyla festival sahnesinde olacak. Festivalin kapanış gecesi olan 29 Haziran'da 2010 yılında “En iyi caz vokal albümü” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater sahne alacak. Bridgewater’aTürkiye’nin önde gelen caz sanatçılarından oluşan Akra Big Band eşlik edecek. Festival müzikal şölenin yanı sıra,  Akra Jazz Talks'a da ev sahipliği yapacak. 29 Haziran saat 14.30'da kültür sanat programlarının usta  ismi Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenecek Akra Jazz Talks, Akra Hotels'de halka  açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Dünyaca ünlü sanaçlıları ağırlayacak Akra Caz Festivali'nin biletleri Biletix'te satılmakta.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: