Antalya
13.06.2019
A
SPOR
Yüzme bilmeyen kalmayacak
Yüzme bilmeyen kalmayacak

Geçtiğimiz yıl kurulan Antalya Yüzme Spor Kulübü’nde 50 sporcuya eğitim veriliyor. Başantrenör Şükrü Yelten, hafta içi hergün 1.5 saat eğitim verdiklerini ve Antalya’da yüzme bilmeyen kimsenin kalmaması için çalıştıklarını söyledi

Geçtiğimiz yıl kurulan Antalya Yüzme Spor Kulübü, Antalya’da yüzme bilmeyen kimsenin kalmaması için hafta içi hergün eğitim veriyor. Başantrenör Şükrü Yelten liderliğinde, 7 kişilik eğitici kadrosu ile yüzme öğrenmek isteyen her yaştan Antalyalı’ya hizmet veren kulübün öğrenci sayısı 50’yi geçti. Kendisinin rekortmen bir yüzücü olduğunu belirten Yelten, “Bana bağlı 7 antrenör ile birlikte, yüzme öğrenmek isteyen herkesi kulübümüze bekliyoruz” dedi.

 


HOCALARIN HOCASI


Hafta içi hergün 18:00-19:30 saatleri arasında Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda eğitim verdiklerini ifade eden Yelten, “Her yaş grubundan yüzücüye eğitim veriyoruz. En küçük sporcumuz 3 yaşında. 60 yaşında sporcumuz da var. Günde 1.5 saat antrenman yaptıran tek kulübüz” diye konuştu. 55 yıldır yüzme antrenörlüğü yaptığını, kendisinin de hala antrenmalara devam ettiğini belirten Yelten, “Spor akademisi mezunuyum. Şu anda eğitim veren birçok yüzme antrenörünün de hocasıyım. Bugüne kadar kazandığım tecrübeleri, Antalyalılar için kullanmak istiyorum. Kulüp olarak vizyonumuz; Antalya’da yüzme bilmeyen kimsenin kalmaması” diye konuştu.

 


SU SPORLARINA İLGİ AZ


Bir sahil kenti olan Antalya’da su sporlarına olan ilginin yeterli olmadığına dikkat çeken Yüzme Antrenörü Şükrü Yelten şunları söyledi: “Antalya’nın coğrafi konumu ve iklimi göz önüne alındığında 12 ay su sporlarının yapılabileceği bir şehir. Bu işe gönül veren insanların katkısı yadsınamaz. Ancak Antalya’da su sporlarına ve özellikle yüzmeye olan ilginin hak ettiği kadar olmadığını düşünüyorum. Bu eksikliği gidermek için kendimize böyle bir vizyon belirleyip çalışmalara başladık. Kısa sürede ciddi bir öğrenci sayısına ulaştık. Bu sayıyı artırarak daha çok Antalyalı vatandaşımızı yüzme sporu ile buluşturacağız”.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: