Antalya
12.06.2019
A
ÇEVRE
5 mahallede kentsel yenileme
5 mahallede kentsel yenileme

Yavuz Selim Mahallesi’ndeki imar plan değişikliğini Büyükşehir Belediye Meclisi’ne yetiştirmek için olağanüstü toplanan Kepez Meclisi, maddeyi oy birliği ile kabul etti. Bu kapsamda 5 mahallede kentsel yenileme olacak. 

Kepez Belediyesi Meclisi, Yavuz Selim Mahallesi’ndeki 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğini içeren madde için olağanüstü toplandı. Haziran ayında tatil olan Kepez Meclisi, Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayında tatil olması sebebiyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplandı. Mecliste, Yavuz Selim Mahallesi sınırları içerisindeki 28186 ada 33 parselde bulunan günübirlik tesis alanının park alanına dönüştürülmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili madde görüşüldü. İmar Komisyonuna sevk edilen gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Tütüncü, yapılan plan tadilatı ile günü birlik tesisin yeşil alana çevrilmesiyle, mülkiyet ve 2B sorununun ortadan kalkacağını söyledi. Tütüncü, Esentepe, Kazım Karabekir, Çankaya, Barış ve Yavuz Selim Mahallesi’nde kentsel yenileme olacağını, yenileme ile vatandaşların daha değerli arsalara sahip olacaklarını kaydetti.


VATANDAŞIN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ 


5 mahallede yaklaşık 2 yıldır kentsel yenilemeye dair imar plan çalışmalarının yapıldığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu imar planı çalışmalarında 18 uygulamaları aşamasına geçildi ve 18 uygulamaları aşaması yapılıyor. 2B den kaynaklanan hukuki problemin ortadan kaldırılması için kamuya ait bir yeşil alan olan günübirlik tesis alanının yeşil alana dönüştürülmesi gerekiyordu. Kepez’in Haziran’da, Büyükşehir Belediyesi’nin de Temmuz ayında belediye meclisi tatil olduğundan dolayı 2 aylık bir zaman kaybı söz konusuydu. Bir gün sonraki büyükşehir meclisine yetişsin ve bizde vatandaşlarımıza bu müjdeyi 2 ay erken götürelim istedik. Yapılan plan tadilatı; günü birlik tesisin yeşil alana çevrilmesidir. 5 mahallede devam eden çalışmalarımızla biz vatandaşlarımıza çok değerli arsalar veriyoruz. Biz vatandaşlarımızın önünü açıyoruz. “ dedi. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: