Antalya
12.06.2019
A
POLİTİKA
Halkçı başkan
Halkçı başkan

Seçim döneminde Demre halkına toplu taşıma sözü veren Başkan Kocakaya, otobüs alacak kaynak bulamayınca iki adet makam aracını satma kararı aldı. Karar mecliste kabul edilirken, Başkan Kocakaya bundan sonra şahsi aracını kullanacak

Dün yapılan Demre Belediye Meclisi’nde, eşine az rastlanır bir uygulama hayata geçirildi. Belediye Başkanı İYİ Partili  Okan Kocakaya, meclise sunduğu önerge ile belediyeye ait iki adet makam aracının satılarak, ilçe halkının kullanacağı toplu taşıma aracı alınmasını talep etti. Önerge, belediye meclisinde oybirliği ile kabul edildi. Alınan karara göre, belediyeye ait iki adet lüks makam aracı satılacak ve Demre içinde toplu taşımada kullanılacak otobüs veya minibüs alınacak. Başkan Kocakaya, makam aracı olarak ise kendisine ait otomobili kullanacağını açıkladı.


BELEDİYENİN BORCU 13.5 MİLYON


Belediyenin 31 Mart tarihi itibariyle 13.5 milyon TL borcunun olduğunu belirten Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, “Tasarruf tedbirleri ile belediyenin mali durumunu düzeltmek istedik. Bunun için de kendi makam araçlarımı satarak, halkın kullanabileceği toplu taşıma aracı alma kararı aldık. Alacağımız toplu taşıma aracı ile hastane-plaj-okullar bölgesinde halkımızın ulaşımını sağlamayı hedefliyoruz.  Tasarruf tedbirlerimiz devam edecek. Personel alımı yapmadan, mevcut çalışanlarla hizmetlerimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.


MAKAM ARACI KALMADI


Seçim döneminde ilçe halkına toplu taşıma sözü verdiklerini, ancak belediyenin mali durumunun bunu karşılayacak durumda olmadığını belirten Başkan Kocakaya, şunları söyledi: “Belediyeyi ait olup, sadece birkaç kişiye hizmet eden makam araçlarını satarak, tüm ilçe halkının kullanabileceği toplu taşıma aracı almayı uygun gördük. Şu anda belediyenin hiç makam aracı yok. Ben bundan sonra şahsi aracımı kullanacağım. Belediye giderlerini minimuma indirmeye çalışıyoruz. Çünkü İller Bankası’ndan gelen para ile günü kurtarıyoruz. Kira geliri gibi ek gelir kalemleri oluşturarak kaynak bulmaya çalışıyoruz. Belediyenin yerleri bu zamana kadar çok satıldığı için şu anda fakir bir belediye konumundayız”. 
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: