Antalya
12.06.2019
A
ÇEVRE
Gündoğmuş tarihi İpek Yolu'nda yürüyüş
Gündoğmuş tarihi İpek Yolu'nda yürüyüş

ANTALYA Valiliği'nin daha önce Akseki'de Toros Göç Yolu, Çıralı-Ulupınar'da Likya Yolu yürüyüş programlarıyla doğa turizmine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği doğa yürüyüşlerinin üçüncüsü, Gündoğmuş ilçesindeki tarihi İpek Yolu güzergahında yapıldı.ANTALYA Valiliği'nin daha önce Akseki'de Toros Göç Yolu, Çıralı-Ulupınar'da Likya Yolu yürüyüş programlarıyla doğa turizmine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği doğa yürüyüşlerinin üçüncüsü, Gündoğmuş ilçesindeki tarihi İpek Yolu güzergahında yapıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, organize ettiği ve bizzat katılarak dağlık patika yollarda kilometrelerce yürüyüş yaptığı Akseki Toros Göç Yolu ve Likya Yolu Çıralı-Ulupınar etabından sonra Gündoğmuş ilçesindeki tarihi İpek Yolu yürüyüşüne, bir cenaze programı nedeniyle katılamadı. Vali Yardımcısı Nurettin Ateş'in öncülük ettiği yürüyüşe Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Gezi ve Doğa Topluluğu, Özgecan Arslan Kültür Merkezi üyeleri olmak üzere yaklaşık 300 kişi katıldı.


YOLUN TANITIMINA KATKI 


Gündoğmuş ilçesi Narağacı ile Kemerköprü mahalleleri arasında yaklaşık 10 kilometre süren tarihi İpek Yolu üzerindeki yürüyüşte açıklama yapan Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya'da bir tarafta denize girilirken, diğer tarafta doğa sporlarının yapılabildiği bir ortam olduğunu söyledi. Bu güzergahın öneminin tarihi İpek yolu olduğunu vurgulayan Ateş, “Tarihi İpek yolu Alanya'dan İç Anadolu Konya'yı birbirine bağlayan bir yol. Uzun yıllar ticari amaçlı kullanılmış. Hem de bu tarihi yolun tanıtımını sağlamış olacağız" dedi.(DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: