Antalya
10.06.2019
A
POLİTİKA
Akşener FETÖ’yü 20 sene önce gördü
 Akşener FETÖ’yü 20 sene önce gördü

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında kullandığı ‘stajyer’ ifadesiyle ilgili olarak, “FETÖ gibi yapılarla mücadeleyi yasal zemine oturtan genelge, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'e aitti. AKP o genelgeyi FETÖ istedi diye kaldırdı” açıklamasında bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Türkiye’nin karanlık dönemlerinden birisi olarak kabul edilen ve kimsenin konuşamaya cesaret edemediği 28 Şubat döneminde tanklara eyvallah etmediğini belirterek, “Süleyman Soylu'nun kullandığı 'stajyer' tanımı, siyasi nezaket ve gerektirdiği üslup ile bağlarını tamamen kopardığının göstergesidir” dedi.

 


GENELGEYİ AKŞENER ÇIKARDI 

 


O dönemle ilgili olarak bilgiler veren İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “FETÖ gibi yapılarla mücadeleyi yasal zemine oturtan genelge, İçişleri Bakanı Meral Akşener'e aitti. AKP o genelgeyi FETÖ istedi diye kaldırdı. Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz'da anca gördüğü FETÖ gerçeğini, Meral Akşener 20 sene önce gördü. 'Stajyerken' 28 Şubat paşalarına yol vermeyen Meral Akşener devlet terbiyesini, canlı yayında koordineli (!) namaz kılıp, kamera arkasında her türlü filmi çeviren siyaset dublörlerinden öğrenecek değildir” diye konuştu. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: