Antalya
31.05.2019
A
EĞİTİM
Eğitimde dinselleşme amaçlanıyor
Eğitimde dinselleşme amaçlanıyor

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, eğitimde yaşanan sorunların bir an önce giderilmesini talep ederken, eğitimde dinselleşmenin kindar ve dindar bir nesil yarattığına dikkat çekti. 

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk öncülüğünde sendika temsilcisi bir grup eğitimci, eğitimde yaşanan sorunlara ve öğrencilerin sıkıntılarına dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen sendika üyeleri, “Eğitim Sorunlarının Temel Nedeni Yanlış Eğitim Politikalarıdır” yazılı pankart taşıdı.

 
EĞİTİMDE  ‘EGEMENLİK’ AMAÇLANIYOR 


Başkan Kadir Öztürk, yaptığı açıklamada hükümetin eğitimde kendi egemenliğini kurmaya çalıştığını belirterek, eğitimi dinselleştirmeye çalıştığını bu doğrultuda da dindar ve kindar bir nesil yetiştirme çabası içinde olduğunu savundu. Öztürk, “Hükümet 17 yıldır oluşturmaya çalıştığı paralel bir yapılanmaya gitmeye çalışıyor. Eğitimdeki cemaat, tarikat ilişkilerinin kökeninde de bu yatıyor. Eğitimde dinselleştirme ve imam hatipler hep bu egemenlik kurma anlayışının yansıması” ifadelerini kullandı. 


EĞİTİM HAKKINA SAHİP ÇIKIYORUZ 


 Eğitim sistemini devamlı değiştirerek işlemez hale getirdiklerinin de altını çizen Öztürk, “Sürekli değişen müfredat programları, sınav sistemi süreklilik taşımamış, birbirinin zıddı yaklaşımlar ile tutarsızlık eğitime egemen olmuştur. Bu güne kadar bu sorunlara çözüm üretilmemiştir. Bizler çocuklarımızın yaşam hakkına, geleceğine ve eğitim hakkına sahip çıkıyor; tüm sorunların bilimsel bir yaklaşımla en doğru biçimde çözülmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Müzeyyen YÜCE 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: