Antalya
30.05.2019
A
POLİTİKA
Büyükşehir'de kritik atamalar
Büyükşehir'de kritik atamalar

Büyükşehir Belediyesi'nde atamalar devam ediyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Hüseyin Karakuş’un, Büyükşehir Belediyesi'ne genel sekreter olarak atanacağı iddia edildi. Millet İttifakı İYİ Partili Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan’ın ise Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanı olarak atandığı gündeme düşen bir başka bilgi. Milli Eğitim'de memur kadrosu bulunan Durmuş Ali Arslan'ın Ankara'ya gittiği, Milli Eğitim'le ilişkisini kestikten sonra Büyükşehir Belediyesi'ndeki yeni görevine başlayacağı belirtiliyor. 

 


GENEL SEKRETERLİK KRİZİ


Başkan Böcek'in genel sekreter olarak görevlendireceğini açıkladığı Cansel Çevikol Tuncer, belediye şirketlerinden ANSET'in başına getirildi. Cansel Tuncer'in, film festivaliyle ilgili çalışmaların hızlandırılması için geçici olarak ANSET'te görevlendirildiği, hukuki sürecinin tamamlanmasının ardından genel sekreterlik görevine döneceği konuşulurken ortaya yeni bir iddia atıldı. Buna göre Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Malatya kökenli Milli Eğitim Müfettişi Hüseyin Karakuş getiriliyor. Hüseyin Karakuş'un Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'in referansıyla bu göreve layık görüldüğü belirtiliyor. Böcek, genel sekreterlik görevini geçici olarak Konyaaltı Belediyesi'nden Büyükşehir'e gelen Mustafa Gürbüz'e vermişti. Karakuş'un göreve başlamasının ardından Gürbüz'ün genel sekreter yardımcısı olarak görev yapacağı söyleniyor.  


KIZAKTAKİLER AKTİF GÖREVDE 


Menderes Türel tarafından kızağa çekilen Mustafa Akaydın dönemi bürokratları da sürgün yaşamından aktif görevlere dönüyor. Akaydın döneminde Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak görev yapan Akgün Keskin, geçici olarak Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildi. Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nda Böcek'in Konyaaltı Belediyesi'nden çalışma arkadaşı Songül Zengin görevlendirildiği için, Akgün Keskin'in belediye bünyesinde bir başka birime daire başkanı olarak atanması bekleniyor. Türel'in kızağa çektiği bürokratlardan Akaydın döneminde Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olan İlknur Aygün, Veteriner Şube Müdürü olan Özgür Erkan, Ulaşım Dairesi Başkanvekili görevini yürüten Nurettin Tonguç, aktif görevlere geri dönen isimler arasında yer aldı. İlknur Aygün yeniden Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na atanırken; Özgür Erkan, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü oldu. Nurettin Tonguç ise Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü'ne getirildi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: