Antalya
22.05.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
100. yıl anısına gençlik festivali
100. yıl anısına gençlik festivali

Muratpaşa Anadolu Lisesi, milli mücadelenin 100. yılı anısına gençlik festivali düzenlendi. Festival; yarışmalar, eğlenceli oyunlar, danslar ve şarkılarla gün boyu devam etti

Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi, 1919 yılında Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemizin 100. Yılında Gençlik Festivali düzenledi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından okunan şiirler ve yapılan konuşmalarla başlayan festivale Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençliğin cevabı okunarak devam edildi.

 

 

EĞLENCELİ YARIŞMALAR
Okul bando takımının Bayındır ve Soğuksu mahallelerinde yürüyüş yaparak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlaması ile devam eden festival, yarışmalar, eğlenceli oyunlar, okul müzik gruplarının dinletileri ve danslarla devam etti. Futbolda penaltı atışı, hentbolda 7 metre atışı, basketbolda 3 sayı yarışması, halat çekme, bilek güreşi, mas güreşi, sumo güreşi, matrak ve sokak basketbolu branşlarında yapılan yarışmalar bir hayli eğlenceli geçti. Birinci olanlara anı madalyaları verilirken rodeo, canlı langırt, golf, ok atma, dart ve lastik çekme gibi eğlenceli oyunlar da gençler tarafından oynandı. 

 

 

MÜDÜR TUR’DAN TEŞEKKÜR 
Okul Müdürü Menderes Tur, “Milli mücadelemizin 100. yılında okulumda böyle güzel ve coşkulu bir kutlamanın yapılmasında bizlere katkı sunan Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na, Gençlik Hizmetleri Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne, Okul Aile birliğimize, programı gerçekleştiren okul kutlama komitesine,görev alan öğrencilerime ve destekleyen tüm öğretmenlerime teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: