Antalya
21.05.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM
Lider çocuklar 'sıfır atık' bekçisi
Lider çocuklar 'sıfır atık' bekçisi

TARIM ve Orman Bakanlığı tarafından ilkokul 4'üncü sınıf öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen 'Lider Çocuk Tarım Kampı' sona erdi. 'Sıfır Atık' temasıyla Muratpaşa Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen 'Lider Çocuk Tarım Kampı' 4 gün sürdü. Kampın son gününde öğrenciler Kurşunlu Şelalesi'ni ziyaret edildi. Doğayla iç içe eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, kendileri için düzenlenen etkinliklere katıldı.

 

ÖNEMLİ BİR KONU 


Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, kapanışta yaptığı konuşmada, "Atalarımızdan aldığımız bu güzel mirası, bu cennet vatanı sizlere en iyi şekilde bırakmak için gece gündüz bıkmadan usanmadan çalışıyoruz. Bu kampta çevremizin önemini, tarımı, doğayı yakından tanıdınız. 'Sıfır Atık' bizler için çok önemli bir konu. Hızla artan dünya nüfusu kaynakların çok çabuk tüketilmesi ve dünyanın kirlenmesine neden oluyor. Bu anlamda geri dönüşümün önemi, sıfır atık felsefesinin bir yaşam biçimi olması için bu kampta sayısız faaliyetle yerinde görerek eğitilerek donatıldınız. Artık Sıfır Atık Bekçileri olarak başta Antalya'mız olmak üzere tüm çevreyi korumak sizlerin görevi" dedi.

ÇEVRE KONUSU


Öğrenciler, konuşmaların ardından kendileri için hazırlanan pastayı kesti. Gitar eşliğinde mini konserde eğlenen öğrencilere Mustafa Özen tarafından 'Lider Çocuk Kampı Sertifikası' ve 'Sıfır Atık Bekçisi' kimlik kartı verildi. Sıfır Atık Bekçisi unvanı alan çocuklar Antalya'da çevre konusunda yapılan yanlışlıklar konusunda devreye girerek uyarılarda bulanacak.(DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: