Antalya
18.05.2019
A
YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Manavgat'ta 19 Mayıs coşkusu
Manavgat'ta 19 Mayıs coşkusu

 MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak, vatandaşları düzenleyecekleri fener alayına davet etti

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 19 Mayıs 1919 tarihinin Kurtuluş Savaşı'nda, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bizlere emanet olduğunu vurgulayan Başkan Sözen, "Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur" dedi. Şükrü Sözen, kurtuluş mücadelesinin başladığı günün 100. yıl dönümünde Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla andığını söyledi.

MEŞALELİ YÜRÜYÜŞE DAVET

Başkan Sözen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı ilçede düzenleyecekleri törenlerle coşkuyla kutlayacaklarını da söyledi. 19 Mayıs Pazar günü saat 21.00'da fener alayı düzenleyeceklerini, ardından Atatürk Kültür Merkezi önünde ise havai fişek gösterisi yapılacağını kaydetti. Başkan Sözen, aynı gece Aydilge'nin konser vereceğini vurguladı. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: