Antalya
17.05.2019
A
GÜNCEL
Yörük Toyu’nun 26’ncısı Eylül’de
Yörük Toyu’nun 26’ncısı Eylül’de

Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Uluslararası Yörük Toyu’nun 26’ncısını Eylül ayında yapacaklarını duyurdu. Duman, Yörük kültürüne verdikleri destek nedeniyle Antalya basınına da teşekkür etti. 

Antalya Yörükler Derneği Antalya basınına iftar yemeği verdi.  Dernek Başkanı Abdullah Duman iftar sonrası yaptığı konuşmada Yörük kültürünün halka daha iyi duyurulmasında köprü görevi gören Antalya basınına teşekkür etti. Duman,  “Popüler kültür akımlarına, ekonomik baskılara, ülke üzerindeki emperyalist iştahlara, sınırlarda yaşanan katliamlara karşı Türkiye’nin bir sancak, bir bayrak olarak gibi ayakta kalışı Türk milletinin töreli bir millet, sağduyulu bir toplum olmasındandır” dedi.

 


ULUSLAR ARASI YÖRÜK TOYU EYLÜL’DE


19 Mayıs 2019 Pazar akşamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkışı anısına, Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinliği kapsamında bir program yapacaklarını söyledi. Öte yandan her yıl Mayıs ayının ilk haftası yapılan Uluslararası Yörük Toyu’nu bundan böyle Eylül ayının üçüncü haftasında gerçekleştireceklerini ifade eden Duman,  “Her yıl Mayıs ayının ilk haftası yaptığımız ve bu sene  26.’sını yapacağımız “26. ULUSLARARASI YÖRÜK TOYU’nu  her yıl Eylül ayının üçüncü haftasına aldık. Bu sene de  20/21/22 Eylül tarihlerine aldık. Bu tarihi değiştirmemizde hava şartları etkili olmuştur” diye konuştu.  Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: