Antalya
15.05.2019
A
POLİTİKA
104 bin liralık konser faturası TBMM’de
104 bin liralık konser faturası TBMM’de

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Gazipaşa Belediyesi’nin eski başkanı ve Ak Parti Adayı Adil Çelik'in seçim döneminde 104 bin liralık Mustafa Yıldızdoğan konser faturasını belediye kasasından ödediğine yönelik iddiayı TBMM gündemine taşıdı.

Ak Partili Çelik'in 31 Mart seçimleri öncesinde düzenlenen proje tanıtım toplantısı sonrasında verilen Mustafa Yıldızdoğan konserine ait faturanın Gazipaşa Belediyesi tarafından ödendiği şeklindeki medya haberlerini gündeme getiren Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Belediye kasasından çıkan 104 bin 17 TL’lik ödeme hakkında nasıl bir işlem yapılacaktır?” sorusunu yöneltti.


İZİNLERİ AKP TEŞKİLATI ALDI


“Yüksek Seçim Kurulu’nun yerel seçimlere yönelik 21 Mart itibariyle başlattığı seçim yasaklarına karşın, Gazipaşa Belediyesi’nin 25 Mart’ta aday ve proje tanıtım toplantısı düzenlendiği, toplantı sonrasında verilen Mustafa Yıldızdoğan konserine ait 104 bin 17 TL’lik faturanın da Gazipaşa Belediyesi tarafından ödendiği haberleri basına yansımıştır" diyen Budak, "Hukuki süreç açısından yapılması mümkün olmayan aday tanıtım toplantısı ve konser programının iptali için İlçe Seçim Kurulu’na yapılan başvuruda ise konsere ait tüm izinlerin AKP Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından alındığı da belirlenmiştir" ifadelerini kullandı. 


HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK MI?


Budak'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması için TBMM Başkanlığı'na sunduğu önergesinde şu sorular yer aldı: "YSK’nın seçim yasaklarına rağmen aday ve proje tanıtım toplantısı düzenleyen Gazipaşa’nın önceki dönem Belediye Başkanı Adil Çelik ve sorumluluğu bulunan belediye yöneticileri hakkında bu eylemlerinden dolayı bir inceleme veya soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmamışsa ne zaman başlatılacaktır? Gerekli izinler AKP Gazipaşa İl Teşkilatı tarafından alınmasına karşın Gazipaşa Belediyesinden konsere ait 104 bin 017 TL’lik faturanın ödeme emrini kim imzalamıştır? Bu kişi ya da kişiler hakkında hukuki işlem başlatılacak mıdır? Usulsüz bir şekilde Gazipaşa Belediyesi’nin kasasından çıkan 104 bin 017 TL’lik ödeme hakkında nasıl bir işlem yapılacaktır? Söz konusu bedel, ödeme emrini imzalayan belediye yöneticilerine rücu ettirilecek midir?"   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: