Antalya
15.05.2019
A
SPOR
Alperen’e büyük görev
Alperen’e büyük görev

Türkiye’nin en genç down sendromlu milli sporcusu Alperen Menç, 2020 yılında Antalya’da düzenlenecek 100 ülkenin katılacağı Down Sendromlular Spor Oyunları’nda yüzme dalında Türkiye’yi temsil edecek 

Türkiye’nin en genç down sendromlu milli sporcusu Alperen Menç, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. 8 yaşında yüzmeyle tanışan ve 14 yaşında profesyonel olarak yüzmeye başlayan Alperen Menç,16 yaşında milli takıma girerek Türkiye’deki en genç down sendromlu milli sporcu oldu.


GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR


Bugüne kadar kazandığı madalyalarla birlikte Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden Alperen Menç, büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmak olduğunu ifade etti. Antalya’da çok sayıda down sendromlu sporcu olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, “Çocuklarımızın gösterdiği başarılar göğsümüzü kabartıyor. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdıklarını görmek tarif edilemez bir mutluluk” dedi. Alperen Menç, 2020 yılında Nisan ayında Antalya’da düzenlenecek 100 ülkeden 1000 sporcunun katılacağı Down Sendromlular Spor Oyunları’nda yüzme dalında ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor. 
Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: