Antalya
13.05.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
Bil Koleji’nde sanat var
Bil Koleji’nde sanat var

Antalya'da dans eğitmeni ve koreograf Fatih Haktan Coşkun, geçen hafta içerisinde Bil Koleji Muratpaşa okulunun öğrencileri ile bir araya geldi.

Bil Koleji Muratpaşa tarafından düzenli organize edilen ve ünlü sanatçılar ile sporcuların katıldığı söyleşi haftasına bu hafta, Türkiye dans şampiyonlukları olan ve kendisi gibi şampiyon dansçılar yetiştiren FHC Sahne Sanatları Akademisi Kurucusu Fatih Haktan Coşkun konuk oldu. Söyleşide öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Fatih Haktan Coşkun, dansın çocuklar ve gençler üzerindeki olumlu yönlerine vurgu yaptı ve sosyal sportif faaliyetlere katılmaları yönünde öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

 


SANATA DEĞER VERİYORUZ 

 


Program sonunda öğrencileri sahneye alıp birlikte dans eden Coşkun söyleşiye dans figürleriyle renk katarken, öğrencilerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir saat süren programın ardından kurum tarafından hazırlanmış teşekkür plaketi Fatih Haktan Coşkun'a takdim edildi. Bil Koleji Muratpaşa Ortaokulu Müdürü Sami Arık, yaptığı konuşmada, sanata büyük destek verdiklerini ifade etti. Arık, “Sanat bir toplumun yıkılmaz bir parçasıdır. Biz de Bil Koleji Muratpaşa olarak sanata ve sanatçıya saygı duyuyoruz ve destekliyoruz. Bugün burada dansın gençler ile buluşmasını izledik. Emeği geçenlere teşekkürler” dedi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: