Antalya
11.05.2019
A
YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Anneler unutulmadı
Anneler unutulmadı

Yarın kutlanacak Anneler Günü nedeni ile yerel yönetimler hazırlıklarını tamamladı. Güne özel kutlama mesajı yayınlayan başkanların görüşleri şöyle: 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK 

Fedakârlık, sevgi, mutluluk ve sabrın tek tarifi annelerimizdir. Biliyoruz ki 'Cennet sizlerin ayaklarının altında'. İyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı olan değerli annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü ve en kıymetlisidir. Bu sebeple annelerimizin değerini her daim bilmeli, gereken ilgi, alâka ve sevgiyi annelerimize göstermeliyiz. Bu ülke için canlarını vermiş şehitlerimizin anaları başta olmak üzere hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum. 

 

 

 

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL 

Tıpkı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım gibi bir anne bir milletin kaderini değiştirebilir. O nedenledir ki, dünyada barışın, sevginin ve kardeşliğin anahtarı annelerin elindedir. 12 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü’nde, büyükanneleri, anneleri ve çocuklarını buluşturacak ‘Annemin Şarkıları’ konseri için herkesi Muratpaşa Kent Meydanı’nda saat 20.30’da başlayacak etkinliğe davet ediyorum. Annelerin sosyal hayata katılımını sağlamak için, çocuklarının emin ellerde olduğunun garanti edilmesi gerekiyor.  

 

 

 

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN 

Anneler günü öncesi şehit annelerini belediye hizmet binasında yemekte bir araya getirdik. Aziz şehitlerimizin yadigarları, en değerli varlıklarını ülkemiz için feda etti. Bu millet, bu devlet kadirşinastır ve hiçbir zaman sizleri unutmayacaktır.  

 

 

 

  

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN 

Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Koşulsuz sevgi ve sorumluluklarının karşılığında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: