Antalya
08.05.2019
A
POLİTİKA
Başkan Uysal, orucunu vatandaşlarla açtı
Başkan Uysal, orucunu vatandaşlarla açtı

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Park'ta düzenlenen Ramazan ayının ilk iftar programında yaklaşık 5 bin kişiyle birlikte oruç açtı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ramazan'ın ilk iftarını Meltem, Bayındır ve Soğuksu mahallelerinin sakinleriyle yaptı. Belediyenin Bayındır Park'ta düzenlendiği iftar yemeğinde Başkan Uysal'a eşi Ümran Uysal, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin eşlik etti.

SIRAYA GİRDİ, İFTARİYEYİ ALDI

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı iftarda Başkan Uysal, vatandaşlara sıraya girip tabldotuna yemeğini aldı, sonrasında yerine geçerek dualarla Ramazan ayının ilk orucunu açtı. Başkan Uysal, oruçlar açıldıktan yaptığı konuşmada, "Ramazanınız hayırlı olsun. Tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin. Bir Ramazan'da daha bütün insanlarımızla bir iftar sofrasında buluştuk. Ne mutlu bize, Allah birliğimizi, beraberliğimizi, sağlık ve sıhhatimizi, soluduğumuz havayı, içtiğimiz suyu, ülkemizin atmosferini, barışımızı, dayanışmamızı bozmasın. Hep daim olsun kardeşliğimiz, hep daim olsun aynı sofrada buluşmalarımız. Varlığı, yokluğu, güzelliği, tasayı, kıvancı paylaşmamız hep daim olsun" diye konuştu.

BİZİM GİBİ YAPIN

Muratpaşa'da sevgi, saygı ve barış içinde, iyi ve kötü günde bir ve beraber olarak yürüdüklerini belirten Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti: "Birileri hep diyecek ki 'Ayrışma', biz hep diyeceğiz ki 'Birleşme ve beraberlik'. Birileri diyecek ki 'Sevgisizlik', biz diyeceğiz ki, 'Sevgi, saygı ve kenetlenme'. Birileri diyecek ki, 'O şöyle, bu böyle'. Birileri nefretten söz edecek, birileri kötü duygulardan söz edecek, birileri farklılıklardan söz edecek. Biz hep aynılıklardan, biz hep benzerliklerden, hep can yoldaşlıklarından, yürek yüreğe olmalardan, omuz omuza yürümelerden söz edeceğiz. Bunda kararlıyız. Gücümüzün yettiği son noktaya kadar sürdüreceğiz. Hatta gelecek nesillerimize aktaracağız. Türkiye'mizi, insanımızı bölmek isteyen, kutuplaştırmak isteyen, birbirine kem göz ile bakmasını isteyen, Türkiye'mizi, insanımızı çatışmalı kılmak isteyen, buradan menfaat elde etmek isteyen, buradan uzun uzun çatışmaları besleyip sonra işi bitince plağın tersini koymaya çalışan, samimiyetsizlik her yerinden akan bir yığın aktör ile beraber yaşıyoruz. Ama biz bütün Türkiye'ye çağrıda bulunuyoruz. Bizim gibi yapın." (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: