Antalya
08.05.2019
A
ÇEVRE , EĞİTİM
Çevre dostları ödüllendirildi
Çevre dostları ödüllendirildi

AKDENİZ Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen 22. Çevre Hizmet Ödülleri töreninde, çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar ödüllendirildi

AÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şule Orman, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, "Geleceğimizi yakından ilgilendiren çevre değerlerinin korunması için bireysel olarak yapılabilecek bir takım önlemler dışında daha bilinçli ve kolektif bir şekilde adımlar atmamız gerekmektedir. Üniversite olarak bugüne kadar çevre sorunları ile ilgili her türlü çalışmayı destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu çalışmaların başında çevre sorunlarına dikkat çekmek, çevre duyarlılığı gösteren iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla büyük bir gururla düzenlediğimiz Çevre Hizmet Ödülleri gelmektedir" dedi. Çevre kirliliğiyle birlikte doğal kaynakların giderek azaldığına dikkat çeken AÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şule Orman ise şunları kaydetti:


İYİ BİR GELECEK 


"Çevre kirliliği ve kimyasal atıklar nedeniyle maalesef sularımız ve topraklarımız hızla kullanılamaz hale gelmekte. Bu durum kara ve deniz canlılarının yaşam tehdit ediyor. Bizler mümkün olduğunca evlerimiz ve iş yerlerimiz başta olmak üzere hayatın her alanında 'Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm' projelerini destekleyici çalışmalar yapılması gerektiği düşünüyoruz. Çünkü kirlenen sadece çevre değil aslında. Kirlenen çocuklarımızın ve hepimizin geleceği bir anlamda. Bu kötü gidişata dur diyebilmek ve bu konuda farkındalık oluşturabilmek adına her yıl çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara 'Çevre Hizmet Ödülleri' takdim ediyoruz. Bu yıl ödül almaya hak kazanan Çevre Dostlarını tebrik ediyor, yaptıkları güzel hizmetlerin devamını diliyorum." (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: