Antalya
06.05.2019
A
EĞİTİM , KÜLTÜR-SANAT
Teknoloji ve tasarımcılardan görsel şölen
Teknoloji ve tasarımcılardan görsel şölen

Teknolojinin yaygınlaştırılması için Türkiye genelinde uygulamaya konan yeni eğitim modelleri Antalya’da da meyvelerini vermeye başladı. Milli eğitim müdürlükleri tarafından hizmet içi eğitimler alarak tecrübelerini arttıran Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmenleri öğrencilerin de ufkunu açmalarına yardımcı oluyor. Bu amaçla, eğitim öğretim yılı boyunca geleceğin büyükleri tarafından üretilen tüm ürünler, muhteşem bir sergiyle görücüye çıktı.

KAZA RİSKİ SIFIR 


Kepez Bölgesi okullarından Aslanlar Ortaokulu açtığı sergiyle vatandaşlara, deyim yerindeyse görsel bir şölen yaşattı. Teknoloji Tasarım Öğretmeni Mürşide Balcı ve Emine Er’in öğrencilerine derste hazırlattığı tüm ürünler, Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başlandı. Geleceğin teknolojilerinin düşünülerek tasarıma dönüştürüldüğü sergide; engelsiz yaşam alanlarından çok amaçlı yardımsever camiye, kaza riskini sıfıra indiren köprülerden su altı geçitlerine kadar birçok eser yer aldı.

KATKIDA BULUNDU 

Teknolojik serginin açılışına Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhsin Bozdağ ve Aslanlar Ortaokulu Müdürü Şeref Tonak’ın yanı sıra, Teknoloji ve Tasarım Zümresi Öğretmenleri Mürşide Balcı, Emine Er ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. Balcı ve Er, sergi hakkında tüm katılımcılara önemli bilgiler verdi. Milli Eğitim bürokratları ve çok sayıda vatandaş sergiyi keman dinletisi eşliğinde gezerken standların başında eserleri anlatacak olan öğrenciler de hazır bulundu. Sergiye, okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Ümran Öz Tezcan da resim dersinde öğrencilerin yaptığı resimlerle katkıda bulundu. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: