Antalya
04.05.2019
A
SEKTÖR , EĞİTİM
‘Genç Çınarlar’a ödül
‘Genç Çınarlar’a ödül

7. Ulusal Genç Çınarlar Liselerarası Kısa Film Yarışması ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Oyuncu Hülya Koçyiğit, "Çocukları sanatla tanıştırmak beni çok mutlu etti. Eminim ödül alan gençlerin içine bir sinema aşkı düştü ve kendilerini geliştirecekler" dedi. 

Antalya Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde 2012 yılından bu yana il genelindeki okullarda devam eden ve ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri’ kapsamında düzenlenen ‘Genç Çınarlar Liselerarası Kısa Film Yarışması’ bu yıl 7’nci kez gerçekleşti. Ülke genelinde yapılan yarışmaya 145 kısa film katıldı. Yarışmanın ödül töreninin onur konuğu Türk sinemasının önemli karakterlerinden Hülya Koçyiğit oldu.

 
20 İLDEN 145 KATILIM


Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, her yıl katılımın artmasını temenni ederek, gençlere sanat ışığında güzel bir gelecek diledi. Bolat, “Antalya dahil 20 ilimizden 145 eser sunuldu. Gelecek yıllarda katılımın daha çok olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, çocukları ve gençleri dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, milli, manevi ve ahlaki değerleri benimsemiş bir şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.


ULUSLAR ARASI OLSUN


Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Koçyiğit ise Türk sineması adına bu tarz organizasyonların önemli olduğunu işaret etti. Koçyiğit, "Çocukları sanatla tanıştırmak beni çok mutlu etti. Eminim ödül alan gençlerin içine bir sinema aşkı düştü ve kendilerini geliştirecekler.Bunun için bu yolu açan öğretmenlere, ailelerinize teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan gençleri alkışlıyorum" diye konuştu. Koçyiğit, yarışmanın uluslararası boyuta taşınmasını temenni etti.


BİRİNCİ ‘CEPREM’ OLDU


Konuşmaların ardından jüri üyelerine plaket takdim edildi. Sırasıyla mansiyon ve teşvik ödüllerinin verilmesinin ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmanın birincisi "Ceprem" isimli kısa filmiyle İstanbul'dan katılan Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Muratcan Kahramanoğlu oldu. Kısa filmin izlenmesinin ardından Hülya Koçyiğit, öğrenciye ödülünü takdim etti. 
Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: