Antalya
01.05.2019
A
YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Haydi meydanlara
Haydi meydanlara

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da coşkuyla kutlanacak. Sokaklar emekçilerin sloganları ile yankılanacak  

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Günü, bugün düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. "Güvencesizliğe, işsizliğe, adaletsizliğe teslim olmayacağız" şiarıyla gerçekleşecek 1 Mayıs Antalya programı, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk - İş), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Birleşik Kamu - İş Konfederasyonu (Birleşik Kamu - İş), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) ortak etkinliği olarak gerçekleşecek. 


SAAT 14.00'TE AYDIN KANZA PARKI'NDA


İşçi sendikaları ve demokratik kitle örgütleri tarafından sabah saat 9.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtı önüne çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla program devam edecek. 1 Mayıs yürüyüşü için saat 14.00'te Aydın Kanza Parkı'nda buluşacak işçi ve emekçiler, 14.30'da hareket ederek kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecekler. Cumhuriyet Meydanı'nda işçi - emekçi temsilcilerinin günün anlam ve önemine ilişkin yapacağı konuşmaların ardından müzik gösterileriyle program son bulacak.

 
YOLLAR KAPATILIYOR


Antalya Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs etkinlikleri nedeniyle sabah saat 8.00'den itibaren 
Güllük - TRT Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı istikametine, 100. Yıl Kavşağı,  Cumhuriyet Meydanı güzergâhında bulunan, Güllük ve Cumhuriyet Caddesine çıkan tüm ara yolların trafiğe kapatılacağını bildirdi. 


KONYAALTI CADDESİ DE KAPALI


Endüstri Meslek Lisesi Kavşağından Cumhuriyet Meydanı istikametine geçişlerine izin verilmeyecektir" denilen Emniyet açıklamasında, "Milli Egemenlik Caddesi Muratpaşa Cami istikametinden Güllük Caddesi istikametine araçları ile gidecek vatandaşlarımız, Milli Egemenlik Caddesi 88 Sokak Kavşağından Yener Ulusoy Bulvarı istikametine; Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesini takiben Güllük Caddesi istikametine araçları ile gidecek vatandaşlarımızın Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç - 54 Sokak Kavşağından Yener Ulusoy Bulvarı istikametine yönlendirilecektir" ifadelerine yer verildi. 


KULLANILACAK YOLLAR

Emniyet'in trafik akışıyla ilgili bir başka uyarısı da şu şekilde: "Adnan Menderes Bulvarı'nı takiben Cumhuriyet Meydanı istikametine araçları ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın Güllük Kavşağı'nın (100. Yıl Kavşağı) kapanacak olması nedeniyle, 100. Yıl Kavşağı alt geçitten geçerek İstiklal (Nokta) Otel Kavşağı'ndan sağa Şarampol Caddesini kullanmaları,Çallı istikametinden Güllük Caddesi'ni takiben Cumhuriyet Meydanı istikametine  araçları ile geçecek vatandaşlarımızın Tonguç Caddesini kullanmaları gerekmektedir."  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: