Antalya
30.04.2019
A
SPOR
Şampiyon Anadolu Efes
Şampiyon Anadolu Efes

Antalya’da düzenlenen U14 Türkiye Şampiyonası, çekişmeli maçlara sahne oldu. Şampiyona sonunda Anadolu Efes şampiyon olurken, Bandırma Kırmızı ikinci, Galatasaray da üçüncü oldu

 

 

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2018-2019 Sezonu U14 Erkekler Türkiye Şampiyonası Antalya’da yapıldı. 22 Nisan’da başlayan turnuvada 16 takım mücadele etti. 4 ayrı grupta oynanan turnuvanın maçları 10 Bin Kişilik Antalya Spor Salonu ile Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda oynandı. 

 


ÖDÜLLERİNİ ALDILAR


Turnuvanın sonunda Anadolu Efes birinci olurken, Bandırma Kırmızı ikinci, Galatasaray da üçüncü sırada yer aldı. Şampiyon Anadolu Efes’in kupasını Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verirken, ikinci Bandırma Kırmızı’nın kupasını Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetler Müdürü Gökhan Sunter, üçüncü Galatasaray’ın ödülünü de Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak verdi. Ödül töreninin ardından dereceye giren takımlar toplu halde fotoğraf çektirdi.

 


TÜRKOĞLU’NA TEŞEKKÜR


Böylesine önemli bir organizasyonu Antalya’ya verdiği için Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na teşekkür eden Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak, “Antalyalı basketbol severler müthiş bir heyecanla bu turnuvayı izledi. Bizlere desteğini bir an olsun esirgemeyen Antalya Valimiz Münir Karaloğlu’na, Gençlik Spor İl Müdürümüz Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’na teşekkür ediyorum. Tüm takımlarımıza göstermiş oldukları mücadeleler ve centilmenliklerinden dolayı teşekkür eder şükranlarımı sunarım" dedi.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: