Antalya
29.04.2019
A
SEKTÖR
ANTGİAD'ın konuğu Dr. Navaro oldu
ANTGİAD'ın konuğu Dr. Navaro oldu

ANTALYA Genç İşinsanları Derneği'nin (ANTGİAD) olağan genişletilmiş üye toplantısında Dr. Daniş Navaro, 'Postmodern kapitalizmin işdünyası ve insan' adıyla sunum yaptı. ANTGİAD'ın olağan genişletilmiş üye toplantısı, Hotel Su'da yapıldı. Toplantıya, ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz, yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyesi iş insanları katıldı. Programın açılışında Genel Sekreter Eser Arslanbay, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Toplantının konuğu Business Management Institute (BMI) Türkiye Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro ise 'Postmodern kapitalizmin iş dünyası ve insan' adıyla sunum yaptı.


SAPLANTILI SÜREÇ 


İş dünyasındaki deneyimlerini anlatan Dr. Daniş Navaro, çağın en büyük derdinin kapitalizm olduğunu söyledi. Çalışanların yüzde 80'inin mutsuz olduğunu anlatan Dr. Navaro, çalışmama çağına doğru gidildiğini belirtti. Şu anda postmodern bir dünyada yaşadığımızı anlatan Dr. Navaro, "Postmodern yaşam daha bireycidir. Yani toplumu tamamen yok saymaya çalışıp önce ben varım düşüncesindedir. Şu anda içinde yaşadığımız postmodern dünyadır. İktisadi olan az veya fazladır. Yeterli kategorisi iktisadi bir kategori değildir. İktisat hayatımızın tamamına nüfuz ettiği için artık yeterli diye bir şey yok. Her defasında daha fazlasını elde etmek için harekete geçiyoruz. Bu saplantılı sonu olmayan bir süreçtir. İnsanları 40 yaşından itibaren iş dünyasından yeter dedirtmeye motive eden bir durumdur" dedi.


KAPİTALİZM GERÇEĞİ 


Postmodern dünyayla değerlerin kökten değiştiğini anlatan Dr. Daniş Navaro, neoliberalizmin ise tamamen finansın egemen olduğu kapitalizm olduğunu belirtti. Kapitalizmin dört temel ilkeye dayalı olduğunu anlatan Dr. Navaro, "Kapitalizm, her sabah kalktığımızda 'dolar, euro ne olacak' diye kendimize sorduğumuz, şirketin ve kişinin geleceğini belirleyen bir parametre. Bu durum günümüz iş insanları ve her meslekten kişileri etkilemekte. Kapitalizmin tek gerçekliği ekonomidir" dedi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: