Antalya
25.04.2019
A
SEKTÖR
Meslek Lisesi OSB'ye taşınsın
Meslek Lisesi OSB'ye taşınsın
ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB) katılımcıları, kendi imkanlarıyla yaptırdıkları ve 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na devredip eğitime sundukları Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetiminin Antalya OSB'ye devredilmesini talep etti
 
Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Konferans Salonu'nda yapılan Genç Organize Sanayi Derneği (GençOsd) 1. Başkanlık Devir Teslim Töreni'nde derneğin önceki başkanı Canan Gürkan görevini yeni başkan Elçin Ekici Öztürk'e devretti. Genç başkanlar Canan Gürkan ve Elcin Ekici Öztürk'ün ortak talebini dile getiren AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, "Meslek Lisesi Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınsın" dedi. 
 
 
LİSENİN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
 
Görevini ve başkanlık rozetini Elçin Ekici Öztürk'e devreden Canan Gürkan konuşmasında, 35 üye ile kurdukları derneğin üye sayısının 55'e çıktığını belirterek, "Kardeşlerimizin ve arkadaşlarımızın katılımı ile büyüteceğimiz derneğimizin en önemli görevlerinden biri üyelerimizin gelişimine önem vererek hızlıca iş hayatına ve aile şirketinde çalışmaya adapte olmasını sağlamak; böylece firmalarımızın nesilden nesile sürdürülebilir olmasında rol almaktır. Hedeflerimize ulaşabilmemiz için en önemli işimiz gençlerin gelişmesine katkı sağlamak olacaktır. Bunun için de bölgemiz içerisinde daha iyi noktalara getirebileceğimizi inandığımız ve bizim de geleceğimizin en önemli parçalarından birisi olan Meslek Lisemizi istiyoruz. Bölgemiz bünyesinde yer alacak meslek lisesinin geleceği için çok çalışacağımıza söz veriyoruz" diye konuştu.
 
 
BAŞARININ DEVAMI İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİM
 
Kendisini başkanlık görevine layık gören yönetim kurulu ve dernek üyelerine teşekkür eden yeni başkan Elçin Ekici Öztürk, Gürkan'ın "Meslek Lisemizi OSB'ye istiyoruz" talebini yineledi. Derneğin başarısında eski başkan Gürkan ve yönetim kurulu üyelerinin imzası olduğunu belirten Öztürk, "Aynı kültürü yaşatmak, birlik ve beraberliğimizin devamı ve aldığımız keyfin bozulmaması için gayret sarf edeceğim" ifadelerini kullandı.
 
 
BU AŞKA KARŞILIK VERMELİYİZ
 
Gürkan ve Öztürk'ün konuşmalarının ardından AOSB Başkanı Ali Bahar söz aldı. Gürkan ve Öztürk'ün Teknik Liseyi OSB'ye istiyoruz" tabelini gündeme taşıyan Ali Bahar, "İki başkan da 'Biz meslek lisesini istiyoruz' diyorlar. O gençleri geleceğe taşıma, o gençleri Atatürk'ün tarif ettiği muasır medeniyet seviyesine yükseltme, ülkenin değerli gençleri haline getirme  aşklarını ortaya koyuyorlar. Gençlerimizin bu heyecanına, bu çalışma aşkına Antalyalılar olarak karşılık vermeliyiz" dedi.  
 
 
 
'EN DEĞERLİ PROJEMİZ'
 
GençOsb projesi için "en değerli projemiz" ifadelerini kullanan Ali Bahar,"Teknokentler, oteller, kreşler yapabiliriz, KOSGEB'leri buraya getirebiliriz, fabrikalar yapabiliriz; ama bunların hepsi betondan ibarettir. Betonu göstermek bizim için çok kolay. Ama içindeki anlayışı getirmek, sürdürülebilir aklı koymak, o verimliliği yaratmak, zor olan budur. Bunu gerçekleştirmek için uzun bir yol gerekiyor. GençOsb, böyle bir proje. Zaman geçtikçe değeri anlaşılacak, katma değeri görülecek, değerli bir proje" şeklinde konuştu.
 
 
 
 
YENİ YÖNETİM
 
Konuşmaların ardından eski ve yeni yönetimler, ardından AOSB ve GençOsb yönetici ve üyeleri toplu halde fotoğraf çektirdiler. GençOsb'nin yeni yönetiminde Elçin Ekici Öztürk'ün çalışma arkadaşları, Ali Başar Ayan, Ayşenur Bacanak, Koray Sarı, Ebubekir Tulpar, Simay Şahinyılmaz, Nazlı Sarı olacak.   Mustafa KOÇ
Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: